Putinovi nestačí Krym, bude chtít i Finsko, tvrdí jeho bývalý poradce

30.03.2014 19:26

Ruský prezident Vladimir Putin neskončí jen u Krymu, k Rusku bude chtít připojit i Finsko, pobaltské státy a Bělorusko. Pro britský server Independent.co.uk to řekl jeho bývalý ekonomický poradce Andrej Illarionov, který se však připojil k opozici.

Putinovi nestačí Krym, bude chtít i Finsko, tvrdí jeho bývalý poradce
Foto: www.kremlin.ru
Popisek: Prezident Ruské federace Vladimir Putin

„Putinův pohled na věc je takový, že chrání to, co mu patří a co patřilo jeho předchůdcům," uvedl Andrej Ilarionov. Podle něj chce ruský prezident napravit „historické chyby“ a vrátit ruské impérium do podoby za vlády posledního cara Mikuláše II. a sovětského vládce Stalina.

„Z toho, co západní představitelé říkají, se zdá, že zcela zapomněli, že existují na světě vůdci, kteří chtějí dobýt jiné země," řekl bývalý poradce Vladimira Putina. „Pokud ale Putin nebude zastaven, ten problém dříve či později přijde. Putin několikrát prohlásil, že bolševici a komunisté učinili obrovské chyby. Mohl by tvrdit, že se bolševici v roce 1917 dopustili zrady proti ruským státním zájmům, když uznali finskou nezávislost," dodal Illarionov.

Finsko mimochodem není součástí NATO, a tak by vpád do této země nebyl považován za útok na člena aliance. „Jedinou odpovědí na čistou agresi je demonstrace připravenosti ke kolektivní obraně," dodal bývalý Putinův poradce s tím, že je potřeba zakročit všemi dostupnými prostředky.

Illarionov nyní působí v Institutu Cato ve Washingtonu. Podle něj jsou Ukrajina, Gruzie, Bělorusko, pobaltské státy a Finsko země, které Putin považuje za své. Ruská hlava státu se nechala i v minulosti slyšet, že rozpad Sovětského svazu byla nejhorší geopolitická katastrofa 20. století.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…