Řada Britů hlasovala pro Brexit kvůli tomu, co řekl Juncker před referendem, prozradil v ČT expert na Británii

13.07.2016 20:11 | Zprávy

O současné situaci ve Velké Británii se diskutovalo ve středečním pořadu Interview ČT24, jehož hostem byl historik a odborník na Británii Martin Kovář z Ústavu světových dějin FF UK.

Řada Britů hlasovala pro Brexit kvůli tomu, co řekl Juncker před referendem, prozradil v ČT expert na Británii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

V úvodu pořadu prohlásil, že všichni v Evropě jsou přesvědčeni, že Brexit bude pro Británii katastrofa. Sám si to ale nemyslí.

Nyní již bývalého britského premiéra Davida Camerona prý čeká dvacet či třicet let spokojeného života, pokud ovšem Brexit neskončí katastrofou.

Odmítl, že by bylo politickou chybou to, že Cameron vůbec referendum vyhlásil. Poukázal na to, že nikdo nemůže vědět, jak by volby dopadly, kdyby toryové nešli do voleb s referendem. Euroskeptické křídlo konzervativní strany bylo totiž velmi silné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Výjimka z migračního paktu

Zajímalo by mě, jak dlouho bude pro nás platit ta výjimka? Kdo a na základě čeho rozhodne o jejím skončení? A znamená to, že je podmíněna tím, že budeme přijímat uprchlíky z Ukrajiny?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

4:45 Vzývání Havla na půdě sněmovny. Proti Turek i Rajchl, ve hře cizí peníze

Za Fialovy vlády vznikl v Poslanecké sněmovně orgán, který měl prosazovat „havlovskou“ lidskoprávní …