Ráda si se Zemanem promluvím, říká Peake. K hulvátství se prý nesníží

29. 1. 2013 12:28

Miloš Zeman (SPOZ) po svém vítězství v prezidentských volbách prohlásil, že by se měly konat předčasné volby, protože vládu drží u moci poslanci strany LIDEM, kterou nikdo nevolil. Její předsedkyně Karolína Peake však budoucímu prezidentovi připomněla, že poslanci LIDEM do sněmovny zvoleni byli, jen pod hlavičkou jiné strany. A v Česku nemáme vázaný mandát, o čemž si Peake se Zemanem ráda promluví. Zprávu přináší dnešní Právo.

Ráda si se Zemanem promluvím, říká Peake. K hulvátství se prý nesníží
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake

„Poté, co si odpočine po kampani, se s Milošem Zemanem ráda sejdu, abych si s ním osobně vyříkala jeho kritiku vůči LIDEM. Nehodlám se snižovat k tomuto způsobu kampaně a hulvátské rétoriky vedené přes média. To není způsob politiky, co dělám já,“ řekla Právu.

Peake bych ničil

Peake v této souvislosti připomněla, že Zeman na jedné straně prosazuje větší zodpovědnost poslanců v souladu s programem strany SPOZ, jejímž je čestným předsedou, ale na straně druhé se tváří, jako by v Česku existoval vázaný mandát poslance, což není pravda. Žádný poslanec se nerozhoduje na základě příkazů své strany, ale pouze na základě svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Předsedkyně LIDEM také doufá, že Zeman přestane vést kampaň a stane se jednotící osobností v Česku. Před volbami to tak ale nevypadalo. Zeman se vyjádřil na adresu Karolíny Peake velmi nelichotivě. K jejímu krátkému angažmá na Ministerstvu obrany např. uvedl, že ministr tohoto resortu by měl umět alespoň poznat tank. „Ničil bych ji svými sarkastickými bonmoty tak dlouho, až by raději sama odstoupila,“ doplnil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

10:21 Strašné! běduje zpěvák-příznivec TOP 09: Může za to Ortel. Došlo i ke zrušení koncertu

Zpěvák a podporovatel TOP 09 Adam Mišík se v interview Deep talks sešel s publicistou Petrem Ludwige…