Raději stíhat Hamáčka? „To už budeme zavírat za blbost?“ Kolem výroku poslankyně Maříkové to vře. Bývalý poslanec pořádně přitvrdil

08.03.2020 9:01

Poslankyně Karla Maříková (SPD) na počátku roku 2019 přirovnala žadatele o azyl v EU k invazivním druhům rostlin a zvířat, kterým by měl být podle jejího názoru zakázán vstup do EU. Policie chce poslankyni za tento výrok stíhat, ale musí požádat zákonodárný sbor o vydání kolegyně Tomia Okamury. Podle Petra Štěpánka z Trikolóry Václava Klause mladšího by měli strážci zákona zařadit zpátečku.

Raději stíhat Hamáčka? „To už budeme zavírat za blbost?“ Kolem výroku poslankyně Maříkové to vře. Bývalý poslanec pořádně přitvrdil
Foto: Facebook Karly Maříkové
Popisek: Karla Maříková
reklama

Anketa

Má Česko vyslat armádu či policii na obranu Řecka před migranty?

99%
1%
hlasovalo: 27981 lidí
„Je zakázané dovážet invazivní nepůvodní druhy rostlin a zvířat na území EU. Muslimští imigranti také nejsou původními obyvateli Evropy a stejně jako invazivní druhy znamenají nečekané šíření a postupné vytlačení původních obyvatel Evropy. Proto by měli mít také zákaz vstupu na území EU,“ napsala na počátku rok 2019 poslankyně hnutí Svoboda a přímá demokracie Karla Maříková.

Policie ji chce za tento výrok stíhat, uvedla ČTK.

Šéf SPD Tomio Okamura tvrdí, že jde o politický útok sociální demokracie na SPD a vychází přitom z toho, že Ministerstvo vnitra, pod které patří i Policie ČR, řídí sociální demokrat Jan Hamáček.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

„Tak už to začíná! Policie, která spadá pod ministra vnitra Hamáčka (ČSSD), žádá poslance o vydání poslankyně SPD Karly Maříkové za protiimigrační výroky! Jde o pokus o kriminalizaci veřejných protiimigračních postojů. SPD nebude ustupovat a budeme nadále prosazovat náš program,“ zdůraznil Okamura.

Tomio Okamura hájí Karlu Maříkovou

Petr Štěpánek k případu napsal, že ze šíření nenávisti by měla být obviněna spíše policie, než paní poslankyně za SPD.

„Myslím, že za podněcování k nenávisti by měli být spíše stíháni funkcionáři Policie České republiky v čele s policejním prezidentem Janem Švejdarem a ministr vnitra Jan Hamáček z ČSSD, protože něco tak kosmicky hloupého, jako v případě Maříkové vyprodukovala policie, nemůže u většiny normálních lidí vzbuzovat nic jiného než právě nenávist. Nenávist k policii, která naprosto nesmyslným způsobem pošlapává svobodu slova zaručenou Ústavou, nenávist k vládnoucím politikům, kteří něco podobného dovolují policii provozovat, nenávist k režimu, který tu vládne, nenávist k Evropské unii, která si tyto praktiky ve svých smrtelných křečích vynucuje,“ vyjádřil své mínění Štěpánek.

Posléze dodal, že by policisté i Hamáček měli o tomhle trestním stíhání vyprávět každému příbuznému po zesnulých z teroristických útoků i okradeným či znásilněným osobám, jejichž napadení měli na svědomí migranti.

Petr Štěpánek hájí Karlu Maříkovou

Na sociální síti se k tématu rozjela živá diskuse, ve které mimo jiné zaznělo, že by touto cestou mohla ve vězení skončit až polovina národa. „Jestli už je trestný bejt blbej, skončí půlka národa za katrem,“ napsal jeden z voličů.

Lidé reagují na žádost policie o vydání poslankyně Maříkové

Došlo i na dovolávání se svobody slova. Padla otázka, zda bude spolek Milion chvilek demonstrovat na obranu paní poslankyně. Její slova by údajně podepsal každý člověk se zbytky mozku.

Jedna z diskutujících dam uvedla, že dříve za pravdu vyhazovali z práce komunisté, dnes obdobně postupují ti, kteří před lety stáli proti komunistickému režimu.

Bývalý poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa ještě přitvrdil.

„Já, Ing. Bohuslav Chalupa, občan České republiky prohlašuji: MIGRACE JE ŘÍZENÁ INVAZE NELEGÁLŮ A ISLÁMU DO NAŠEHO CIVILIZAČNÍHO OKRUHU. Těším se na to, jak mne – s prominutím oddíl BLBEČKŮ z prostředí údajně naší PČR (zdravím MINISTRA vnitra známého pod pseudonymem "AlHamajda Ázerbajdžánský") – bude stíhat a moje vlast soudit... Nejsem kámoš SPD, ale co je moc, to je moc. STYĎTE SE ... zase se mi chce zvracet,“ zdůraznil.

Lidé reagují na žádost policie

Lidé reagují na žádost policie

Bohuslav Chalupa promlouvá

Dodejme ovšem, že ministr vnitra Jan Hamáček nemá na možné trestní řízení jakýkoli přímý vliv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdybys to neblokovala... Maláčová a Schillerová jsou v sobě. A je to tak drsné, že zvedly ze židle i šéfku TOP 09

15:28 Kdybys to neblokovala... Maláčová a Schillerová jsou v sobě. A je to tak drsné, že zvedly ze židle i šéfku TOP 09

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČS…