Radek John dnes musel udělat něco, co nechtěl. Zde je FOTO

13. 9. 2016 21:08

Bývalý ministr vnitra Radek John se dnes omluvil exministrovi vnitra Ivanu Langerovi za výroky, které v rozhovoru s Johnem uveřejnil server ParlamentníListy.cz. Rozhovor byl uveřejněn 20. listopadu 2013, Langer podal žalobu na ochranu osobnosti o osm měsíců později.

Radek John dnes musel udělat něco, co nechtěl. Zde je FOTO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John
reklama

Ivan Langer se ve své žalobě ohradil především proti nepravdivému spojování s osobou Františka Mrázka. Dnes pak John předal Langerovi vlastnoručně podepsaný dopis s omlouvou. A to přímo v jednací síni Obvodního soudu pro Prahu 5.

„Poté, co jste mě upozornil na doslovné znění mých citací, Vám sděluji, že výrok, který mi byl připsán, že jste měl být s Františkem Mrázkem v kontaktu, že se s ním stýkáte a znáte ho, jsem takto nevyslovil. Není mi známo, že byste se s Františkem Mrázkem osobně znal či se s ním stýkal nebo s ním byl v jakémkoliv osobním kontaktu. Není tedy ani pravdou, že jste se měl stýkat s mafiány. Tímto vyslovuji politování nad nesprávnou citací mých skutečných výroků v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Obdobné platí i o výroku, že jste měl mafiánsky organizovat veřejné soutěže,“ uvedl John.

Langer se s touto omluvou spokojil natolik, že vzal svou žalobu zpět. John mu totiž uhradil i náklady řízení.

Tento úspěch je již v pořadí třetí, který Langer vysoudil. Na jedné osmině tiskové strany se mu musela omluvit Mladá fronta Dnes a dopis ohledně popření styků Langera s Františkem Mrázkem mu v lednu předal i exministr vnitra František Bublan (ČSSD). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

7:47 Blbý starý český divák. Seriál ČT s Čvančarovou: Dusno zesiluje

V lednu se ČT pochlubila novým osmidílným detektivním seriálem s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli. D…