Radikální ukrajinský bloger: Vše, co Putin chce, je fraška. Jeho novináři jsou děvky. Krymští Tataři jsou pašáci

11.08.2014 10:54

Bývalý voják a nezjnámější ukrajinský bloger Dmitrij Tymčuk se ve svém blogu každý den věnuje hodnocení situace rusko-ukrajinského konfliktu. Ve svém posledním textu kritizuje práci ruských novinářů a naopak chválí vlastenecký přístup krymských Tatarů.

Radikální ukrajinský bloger: Vše, co Putin chce, je fraška. Jeho novináři jsou děvky. Krymští Tataři jsou pašáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karikatura Vladimira Putina
reklama

Snaha Kremlu vyslat na Ukrajinu mírovou misi je podle Tymčuka až příliš průhlednou strategií, jak najít záminku k invazi do Donbasu. „Je jasné, že pokud by náhodou při takové misi zemřel jen jeden z jejich členů, Rusko by okamžitě začalo hystericky vykřikovat, že ukrajinská junta vraždí členy humanitární mise. Je správné, že Kyjev kremelské plány utnul hned v zárodku a dal oficiálně najevo, že jakoukoli `mírovou misi` bude považovat za vojenskou agresi. Stejně tak je dobře, že Západ náš názor sdílí," pochvaluje si Tymčuk. 

Dále Tymčuk komentuje vyšetřování údajných stovek úmrtí ukrajinských vojáků, kteří zemřeli kvůli pomalé přepravě z bojiště na operační sály. „Tyto informace se rozšířily na sociálních sítích a jejich autoři chtěli pouze vnést paniku do našich řad. Nechápu, proč to dělali. Nyní však víme, že o žádné stovky úmrtí nešlo. Podle posledních informací vojenských lékařů šlo maximálně o sedm vojáků. I tak samozřejmě lituji každého zmařeného života z této nešťastné sedmičky," zmiňuje Tymčuk. 

Celý blog Tymčuka v angličtině najdete ZDE.

„Ruský vyšetřovací výbor zveřejnil, že podal návrh na zatčení pěti ukrajinských vojáků ze sedmdesáté druhé brigády. Ti budou obviněni z použití fosforové munice, která je na seznamu zakázaných zbraní. Ruští novináři o tom informují propagandisticky, tedy jako správné děvky Putinova režimu. Nevěřím těm nesmyslným obviněním a nevěřím ve spravedlivý proces. Bude to fraška, jako ostatně cokoli, na čem má zájem Putinův režim," ostře kritizuje poměry v Rusku Tymčuk. 

„Větší radost však můžeme mít všichni z toho, že antiteroristické operace nyní probíhají efektivněji a tlačí povstalce do defenzivy. Situace je sice nadále obtížná a na bojišti se setkáváme s mnoha problémy. Hlavní ale je, že stále postupujeme dopředu. Za pozitivní rovněž považuji prohlášení předsedy krymského parlamentu Medžlis Refata Čubareva, že Tataři nominují kandidáty do ukrajinského parlamentu. Gesto Tatarů je třeba ocenit, protože jenom díky nim udržujeme s Krymem alespoň nějaké spojení. Musíme je podporovat a doufat, že společně jednou vrátíme poolostrov Ukajině," je přesvědčen Tymčuk.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pro
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…