Radila Bidenovi s vakcínami, které stály miliardy. Neuhodnete, pro koho pracovala předtím…

14.08.2022 20:20

Z „etického prohlášení“ šéfky Bidenovy prezidentské kampaně Anity Dunnové vyplývá, že se současná hlavní poradkyně amerického prezidenta Joea Bidena před nástupem do administrativy nechala zaměstnat pro společnost Pfizer, která je jedním z největších výrobců mRNA vakcín proti covidu-19 na světě. Právě Dunnová přitom měla Bidenovi radit i v otázkách týkajících se vakcinace.

Radila Bidenovi s vakcínami, které stály miliardy. Neuhodnete, pro koho pracovala předtím…
Foto: Repro Twitter @greg_price11
Popisek: Americký prezident Joe Biden

Anketa

Mají Babišovi odpůrci právo narušovat pokřiky či silnější formou jeho mítinky?

6%
92%
hlasovalo: 36950 lidí
Šéfka strategie prezidentské kampaně Joea Bidena, která je jednou z blízkých spolupracovnic amerického prezidenta, o své práci informovala v etickém prohlášení, jež zveřejnila v srpnu po několika měsících ve funkci poradkyně Bílého domu. Jako Bidenova poradkyně nejprve sloužila mezi lednem a únorem minulého roku a pak se do Bílého domu vrátila na začátku letošního května. 

Spekulace, že Dunnová pracovala pro společnost Pfizer, se šířily již delší dobu kvůli její práci v rámci společnosti SKDK – firmě zabývající se strategickou komunikací a politickým poradenstvím, která se mimo jiného specializuje na práci pro politiky Demokratické strany. Právě v ní totiž Dunnová působila jako výkonná ředitelka.

Nyní vyplynulo, že hlava již šestice prezidentských kampaní Demokratů Dunnová nabízela své služby velkým klientům, jako jsou americká energetická společnost NRG Energy, loterijní společnost Genting New York LLC., IBM, Ford Motor Company či Microsoft.

Největší rozruch však ve výčtu způsobuje farmaceutická společnost Pfizer, významný klient SKDK, který je největším světovým producentem mRNA vakcín proti covidu-19.

Právě Dunnová totiž Bidenovi zcela jistě radila i v otázkách týkajících se covidu, jelikož za jejího působení řešil Bílý dům postupy v rámci šíření koronaviru a Bílý dům navrhoval i zavedení povinného očkování.

Tento záměr však příliš dlouho nevydržel a v době, kdy Dunnová nakrátko opustila místo Bidenovy poradkyně, Nejvyšší soud USA protiepidemické opatření administrativy prezidenta Joea Bidena – nařizující, aby lidé pracující v amerických firmách s více než stovkou zaměstnanců se povinně očkovali proti covidu-19 – zablokoval.

Anita Dunnová také nedávno oznámila, že Biden bude opět kandidovat na prezidenta i v roce 2024.

„Prezident řekl, že plánuje znovu kandidovat. Lidé by ho měli brát za slovo,“ sdělila Dunnová, která by se opět mohla stát šéfkou jeho prezidentské kampaně.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

14:40 Drzost, kterou volič nepotřebuje. Kdo zastupuje lid. Po volbách se vyjasňuje

Drzost, s jakou přistoupila ČSSD k nominaci Anny Šabatové, volič nepotřebuje. „Populus“ je lid, prot…