Radní ČT Šarapatka jásá nad odstraněním Koněva: Figurky ruské propagandy mají po žížalkách. Hradní Ovce. Babiš a kriminál

05.04.2020 7:42

„Obušek na lid, ztráta svobody a zákony na míru Babišovi,“ upozorňuje končící člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka ve své glose na Forum24.cz, že za koronavir se nyní schová úplně vše, hraje se podle něj „generálka na policejní stát“. „Zkouší leccos: pravomoce a la Orbán, kejkle proti Evropské komisi, likvidaci konkurence,“ všímá si.

Radní ČT Šarapatka jásá nad odstraněním Koněva: Figurky ruské propagandy mají po žížalkách. Hradní Ovce. Babiš a kriminál
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka

V úvodu své glosy kritizuje pokuty v případě porušení povinného nošení roušek na veřejnosti. “Z viru je i obušek. Na lid. Už nestačí všechna újma na svobodách. Zato stačí chvilka bez roušky a půl platu je pryč. Na ulici, ne skrz úřady. Že ti stát nic neobstaral a neumíš šít? Tvůj problém: tu máš flastr!“ popisuje situaci Šarapatka s tím, že odvolat se nejde a policajt je rázem „všemohoucí“.

Vláda prý z viru plete bič. „Hlavně, že Hamáček je za drsňáka a partaj mu vstane z mrtvých. Až vir umře, něco zbude: policejní stát,“ myslí si Šarapatka.

Premiér Babiš místo státní podpory nájemníkům sahá na atribut svobodné společnosti: na ochranu soukromého vlastnictví. „Majitelům nemovitostí zakáže vláda zákonem vypovědět neplatiče. Prý po čas krize. Dlužit za nájem budou smět rok. Jasně, nikdo nechce bezdomovce, ale z cizího krev neteče: Hlesni, že krachneš, a půjdeš na pranýř, hyeno!“ pokračuje. A dodává přirovnání: „Vir je jako Gottwald. Ještě neznárodňuje, ale má k tomu našlápnuto.“

Vir Babišovu vládu ukazuje nahou, jak vytlouká klín klínem. „Prachy došly: rozdala je do mrtě, když kupovala hlasy. Bez funkce je Babiš adeptem na kriminál; v ní mu ale salutuje policejní prezident a k ruce má Mařenku i Zemana,“ píše Šarapatka, „a s vládou nyní kličkuje jako v minovém poli“.

I sliby Babišův kabinet mění jako spodky, dodává Šarapatka. „Živnostníkům prý dá paušál, říkal. Ještě včera patnáct tisíc měsíčně do konce krize. Dneska už jen pětadvacet a jednou provždy. Sliby chrlí jako tousty v Penamu,“ podotýká.

Z viru se tak stalo politikum. „Vláda dělá ramena na Evropskou unii, miliardy od ní ale bere. Hamáček se klaní Číně a Babiš šilhá po Maďarsku. Když spí, sní o vládnutí dekrety v nouzovém stavu. Se Zemanem v zádech jako s Háchou. A s prázdnou Letnou, samozřejmě,“ pravil Šarapatka. A zmiňuje, že živořit Babiš nenechá ani výzkumné agentury, co mu zobou z ruky.

„Vir utnul tipec ‚vlastencům‘ a kremlofilům,“ poukazuje Šarapatka na to, že „vláda vymetla i ulice Prahy 6. Ta pak v klidu odvezla sochu Koněva.“ „Figurky ruské propagandy od ‚nočního vlka‘ Foldyny, přes extremisty v hledáčku vnitra a tajných služeb až po hradní Ovci zuří, že mají po žížalkách,“ poznamenává.

I prezident Zeman, podle Šarapatky, bude mít teď v Kremlu vroubek. Ruská ambasáda už hrozí odvetami. „Prahu má totiž za Čeljabinsk, ne za hlavní město spojenecké země EU a NATO.“

Že nejsme ruský satelit jako za Brežněva, ani spojenci Číny jako za Maa, teď podle Šarapatky dokazuje odvážnější generace. Kolář, Hřib, Novotný a o patro výš Pekarová Adamová a občas Petříček.

„Vir je nepřítel, o tom žádná. Posvítil nám ale i na ‚šmejdy‘, kteří ho mají za pomocníka. A na hrdiny, kteří se s ním umí prát. Občany i politiky. Mějme je v paměti pro lepší časy bez Babiše a bez Zemana. Ještě přijdou,“ uzavírá Šarapatka svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…