Radní ČT Šarapatka přežil pokus o své odvolání. Prozatím. A reakce? Dramatická. Očekává bitvu

9. 6. 2020 22:22

Poslankyně ANO Barbora Kořanová neuspěla ve svém prvním pokusu odvolat Zdeňka Šarapatku z Rady České televize. Ten si však uvědomuje, že ještě není zdaleka vyhráno. Na svém facebooku po svém malém vítězství oznámil, že nyní očekává „bitvu“.

Radní ČT Šarapatka přežil pokus o své odvolání. Prozatím. A reakce? Dramatická. Očekává bitvu
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka
reklama

„Malé vítězství v souboji není vyhraná bitva. ‚Malými‘ lidmi kolem zmítají nepokora a neschopnost unést prohru. Nemůžou si pomoci: ovládá je mizerný charakter, právo a spravedlnost mají za ponížení. Na pohlaví nezáleží,“ píše Šarapatka na svém facebooku.

K těmto „malým“ lidem dodává: „Rostou s ikonami hlouposti, nevzdělanosti, mstivosti a papalášské arogance. A s mistry klamu a zrady. Od Hradu po Strakovu akademii. Nikdy se nevzdávají, byť jsou dávno za hlupce,“ dodává na jejich adresu radní.

„Ze souboje teď čekám bitvu: služka zla bude chtít táhnout moje odvolání rovnou do bitvy. Přímo na plénum Poslanecké sněmovny. Zase potáhne proti svobodě slova a nezávislosti jediné televize v zemi, která je... zatím ještě...  nezávislá,“ očekává člen Rady ČT.

Závěrem pak připojuje i děkovná slova. „Obrovské díky všem. Za podporu. Bez ní by mi hráli Pochod padlých,“ uzavírá Šarapatka svůj komentář.

Návrh Šarapatkova odvolání předložila členka výboru Barbora Kořanová. Prosazuje ho kvůli jeho lednovému příspěvku na sociálních sítích, v němž Šarapatka ke společné fotografii prezidenta Miloše Zemana se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou (ODS) připsal: „Smrt je popleta: dobří odcházejí“.

Volební výbor Poslanecké sněmovny se nakonec odvoláním člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky nezaobíral. Zařazení bodu na program jednání nezískalo potřebných nejméně osm hlasů členů výboru.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

15:00 Zneužitý Donutil. Tohle nevěděl a nelíbí se mu to. Kdyby to bylo poprvé...

„Nechápu, že si tohle někdo může dovolit, aniž by se mě zeptal,“ reagoval herec Miroslav Donutil na …