Radši se posaďte: Zatýkat černochy za rabování je rasismus! padlo v USA po hurikánu

12.09.2017 13:17

Policie na Floridě se snaží chránit majetek lidí, kteří prchli před řáděním hurikánu Irma. Najdou se totiž i lidé, kteří hodlají vydělat na neštěstí druhých a neváhají rabovat. Policie od toho občany odrazuje. A podle jedné z novinářek se tím, svým způsobem, dopouští rasistického jednání.

Radši se posaďte: Zatýkat černochy za rabování je rasismus! padlo v USA po hurikánu
Foto: archív autora
Popisek: Vír vlajky USA

Americká Florida se vzpamatovává z řádění hurikánu Irma. Přírodní živel tento americký stát zdevastoval. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že se naplnily nejčernější předpovědi toho, jak se může hurikán v USA projevit. Mnozí Američané se teď rozhodli podat pomocnou ruku svým spoluobčanům, které  postihla katastrofa.

Našli se ale i tací, kteří se rozhodli jít jinou cestou, a sice využít lidského neštěstí k vlastnímu obohacení. Rozhodli se rabovat v prázdných domech a obchodech. Policie v Miami od rabování občany odradila. „Přemýšlíte o rabování? Zeptejte se těchhle chlapíků, jak dopadnete. Zůstaňte doma,“ napsala miamská policie na sociální síti Twitter. Ke statusu je přiložena fotografie skupiny zadržených mužů, kteří se ocitli „v chládku“ právě kvůli rabování.

Tím by všechno mohlo skončit. Jenže novinářka Sarah Jaffe‏ si všimla, že na policejním snímku jsou zachycení jen občané tmavé pleti, a obvinila strážce zákona z rasismu. „Vězeňský systém tu existuje proto, aby chránil soukromé vlastnictví a nadřazenost bílého muže,“ vypálila od boku dáma. U řady lidí se však se zlou potázala. Kroutili hlavou nad tím, jak novinářka může označit zadržení lidí, kteří porušili zákon, za rasismus.

 

 

reklama

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Mandát

Dobrý den, úmrtí pana Bašty je mi líto. Ale jak jsem se dočetla, on byl dlouhodobě vážně nemocný a mandát už nevykonával více jak rok. Přijde vám v pořádku, že takový politik (nemyslím tím jen pana Baštu, ale obecně) pobírá náhrady? Vy pořád tvrdíte, jak se tu plýtvá našimi penězi a toto podle vás n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jedu na kávu do Bílého domu, zářil Fiala na kongresu. Voliči to slyšeli a už létaly „facky“

12:40 Jedu na kávu do Bílého domu, zářil Fiala na kongresu. Voliči to slyšeli a už létaly „facky“

Předseda Občanské demokracie Petr Fiala na dnešním 31. kongresu strany, kde obhajuje svůj mandát, pr…