Raketa. 1.000.000 pro Prague Pride. Teď, v krizi. Nejvíc v historii. Praha má peněz dost? A už je zle

22.05.2020 18:14

Pražští zastupitelé rozhodli o finanční podpoře LGBT festivalu Prague Pride. Festival obdrží 1.000.000 korun. „Jde o největší částku, kterou kdy festival dostal, a to se letos nebude kvůli koronaviru konat v takovém rozsahu jako ty ročníky předcházející. Zvláštní, že?“ napsal aktivista Matouš Bulíř, a dodal, že nesnáší takové vyhazování peněz na obscénní ideologické záležitosti. „Živnostníci nám odpadávají jak hrušky, služby závislé na turistickém ruchu kolabují, ale pražští zastupitelé podpoří zbytný pochod. Je až s podivem, že někdo takovou reprezentaci podporuje,“ zamyslela se Eva Hrindová ze skupiny Naštvané matky.

Raketa. 1.000.000 pro Prague Pride. Teď, v krizi. Nejvíc v historii. Praha má peněz dost? A už je zle
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů
reklama

V době, kdy se vše oklešťuje, došlo na pražském magistrátu po dlouhém jednání k rozhodnutí, že festival LGBTQ komunity Prague Pride obdrží dotaci od hlavního města Prahy ve výši jednoho milionu korun. Rozhodnutí okomentoval například aktivista Matouš Bulíř. Pro rozhodnutí mělo dle něj hlasovat 36 zastupitelů.

Anketa

Kdo víc přispěl ke zvládnutí koronakrize?

hlasovalo: 15124 lidí

„Radní pro kulturu & cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě) uvedla, že organizátoři si loni na podzim zapomněli zažádat o dotaci a proto se jim uděluje individuálně. Příště prý to již půjde z jiného dotačního programu města, což už měli udělat loni, ale došlo k nějakým zmatkům (změna grantů a dotací pro centrum města, kdy magistrát chce podporovat akce mimo centrum a ne tak masové), proto jim je udělena dotace dodatečná a individuální...“ přiblížil Bulíř.

Zarazilo ho též, že jde o největší dosavadní dotaci tohoto festivalu – i když kvůli opatřením proti šíření koronaviru má být značně okleštěn, tedy nebude v takovém rozsahu jako v letech předcházejících.

Bulíř zdůraznil, že odmítá takové vyhazování peněz na údajně obscénní ideologické záležitosti. „To nepíšu jen proto, že jde o sexuální minoritu, poněvadž by se mi podobný průvod nezamlouval ani tehdy, pokud by to byl průvod majority, která by to pojala tak, jak tento průvod vždy pojat bývá. Je smutné, že něco takového je ve společnosti tolerováno jen z důvodu, že jde o menšinu,“ napsal. A dodal, že bytostně nesnáší ideologické zneužívání dětí. Doložil to fotkou, kde holčička v zástupu Prague Pride drží duhovou vlaječku. Taková fotka se prý používá jako emocionální zbraň.

Fotogalerie: - Pochod Prague Pride 2017

Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...

Své k tomu napsala i Eva Hrindová ze skupiny Naštvané matky. Prý podpoření tohoto festivalu je opravdu strategické rozhodnutí. „Živnostníci nám odpadávají jak hrušky, služby závislé na turistickém ruchu kolabují, ale pražští zastupitelé podpoří zbytný pochod. Je až s podivem, že někdo takovou reprezentaci podporuje,“ sdělila na Twitteru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

17:26 To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

Včerejší zasedání zastupitelstva Prahy 3 bylo mimořádně dlouhé; řešila se na něm i kauza s přesahem …