Rakušan: I poslední ruský špion musí opustit Česko

06.05.2021 11:44

„My skutečně chceme, aby poslední ruský špion opustil tuto zemi, než se pustíme do jakýchkoli závažných politických kroků,“ konstatoval na tiskové konferenci předseda STAN Vít Rakušan. Šéf Pirátů Ivan Bartoš oznámil, že většina poslanců Sněmovny odmítá dolní komoru Parlamentu rozpustit a zamířit k předčasným volbám.

Rakušan: I poslední ruský špion musí opustit Česko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš a Vít Rakušan
reklama

Anketa

Jste Čech, nebo Evropan?

96%
2%
hlasovalo: 22037 lidí

Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan společně předstoupili před novináře a prozradili, jak to dopadlo se snahou dovézt Česko k předčasným volbám.

Dopadlo to neslavně. Jen pravicová koalice SPOLU, tedy koalice ODS, lidovců a TOP 09, oznámila, že by byla ochotná hlasovat spolu s Piráty a Starosty pro rozpuštění Sněmovny a konání voleb do šedesáti dnů.

„Já bych chtěl poděkovat pravicové koalici SPOLU, která avizovala, že by s námi do rozpuštění Sněmovny šla. Bohužel však zbylé strany podporu předčasných voleb a dát možnost lidem zvolit jejich nové zastoupení ve Sněmovně a nové vedení země, odmítají. Proto jsme se rozhodli v pátek hlasování nevyvolávat a neblokovat tak projednání jiných důležitých zákonů,“ oznámil Bartoš.

Rakušan doplnil, že nedůvěra Pirátů a Starostů v Babišovu vládu trvá.

Dal také jasně najevo, že koalice nepustí ze zřetele kauzu Vrbětice.

„My skutečně chceme, aby poslední ruský špion opustil tuto zemi, než se pustíme do jakýchkoli závažných politických kroků. My skutečně v této době nechceme podkopávat nohy naší diplomacii. To, že naší diplomacii podkopávají nohy i někteří státní činitelé, to už je jiná věc,“ pravil Rakušan.

Znepokojuje ho, že ministryně spravedlnosti Marie Benešová zpochybňuje práci nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ve Vrbětické kauze. Znepokojuje ho rovněž tlak, kterému je nucena čelit Česká televize.

„A musíme bohužel konstatoval, že hluboká politická krize v naší zemi nadále trvá,“ shrnul Rakušan. Situaci mohly změnit předčasné volby, ale na ty podle všeho zřejmě nedojde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

19:34 Generál Šedivý: Spojení Číny a Ruska? NATO zaspalo. To, pokud se dokončí... A k tomu další rána

Při spojování Ruska a Číny Severoatlantická aliance zaspala, kdyby se tyto dvě velmoci spojily i voj…