Rakušan bude bojovat proti dezinformacím dál. „Vyznavači Kremlu“ ať prý puknou vzteky

02.09.2023 16:55

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zveřejnil na svém facebookovém profilu statistiku cílů útoků versus podporovaných subjektů na dezinformačních webech. Doplnil je ujištěním, že proti dezinformacím ohrožujícím stát bude bojovat vždy, a „vyznavači Kremlu“ ať puknou vzteky.

Rakušan bude bojovat proti dezinformacím dál. „Vyznavači Kremlu“ ať prý puknou vzteky
Foto: archiv Naše Média a.s.
Popisek: Vít Rakušan na tiskové konferenci k násilí Ukrajinců

„Občas se doslechnu, že dělám málo proti ‚dezinfoscéně’. Dezinfoscéna si to evidentně nemyslí, protože si ze mě udělala nepřítele číslo jedna. Z pozice ministra vnitra budu dál dbát na to, aby policie důsledně postupovala proti těm dezinformacím, které ohrožují bezpečnost státu. Ať vyznavači Kremlu třeba puknou vzteky,“ uvedl Vít Rakušan.

„A u těch ostatních, ‚běžných’ dezinformací apeluji na osobní odpovědnost každého z nás," poznamenal na svém facebookovém profilu ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). O jakou statistiku jde a z jakého je zdroje, není jasné. 

Nazývá se Cíle útoků (červeně) versus podporované subjekty (zeleně) na dezinformačních webech od 1. do 15. srpna 2023 a jsou tam červeně zvýrazněna jména jako Volodymyr Zelenskyj, Ukrajina, Joe Biden, Petr Pavel a další. Zeleně jsou pak Čína, Rusko/Kreml či německá AfD.

Není přitom jasné, odkud statistika obsahující například jména Volodymyr Zelenskyj, Petr Pavel či Rusko/Kreml, pochází a v jakém kontextu byla vytvořena.

reklama

autor: Vanda Efnerová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Můžete definovat, co je dezinformace?

Všichni o nich mluví, ale co to přesně je? Třeba za covidu jsme byly svědky toho, jak se měnilo, co je pravda a co dezinformace

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Největší tupce a dezinfoscénu si platí ze svého občané ve formě dnešní vlády, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusegusta , 02.09.2023 17:04:11
a její arogantní politiky jdoucí proti národu.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

18:13 Proboha! Fiala že není ukrajinský premiér? V USA jdou za ním titulky... Padlo po Bidenovi

Schůzka Petra Fialy s americkým prezidentem Joe Bidenem ani nevypadá, že byl v Bílém domě přijat pře…