Rakušana nezvolili. A začal křik

28.01.2026 17:15 | Reportáž

Vít Rakušan ani napodruhé nebyl zvolen místopředsedou Poslanecké sněmovny. V úterý odpoledne získal pouhých 75 hlasů, potřeba bylo 89. Jedno místo ve vedení Sněmovny tak stále zůstává neobsazeno.

Rakušana nezvolili. A začal křik
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Vít Rakušan

Poslanecká sněmovna má ze čtyř místopředsedů aktuálně zvolené tři. Patrika Nachera z ANO, který je místopředsedou „prvním“, tedy statutárním zástupcem Tomia Okamury. A dále Jiřího Bartáka z Motoristů a Jana Skopečka z ODS.

O čtvrtou místopředsednickou funkci se uchází předseda STAN Vít Rakušan, ale již podruhé nebyl zvolen.

Jak vyhlásil předseda volební komise, poslanec Martin Kolovratník, získal v tajné volbě 75 hlasů, potřeba bylo 89. Opozice má 92 poslanců, někteří samozřejmě chybějí, ale když předsedové poslaneckých klubů během středy sbírali podpisy pod žádost o vyslovení nedůvěry vládě, sehnali 81 podpisů.

Předseda Sněmovny Tomio Okamura ve chvíli vyhlášení výsledků v sále nebyl, hovořil s novináři o návrhu opozice na vyslovení nedůvěry Babišově vládě. V improvizovaném komentáři podotkl, že počty hlasů jasně ukazují, že Rakušana nepodpořila ani celá opozice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

nechápu, proč Dozimetr obviňuje vládní koalici, když zvolen nebyl ani opozicí. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevčelka , 28.01.2026 17:27:19

|  23 |  0

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…