Rámus! Toto se chystá proti Babišovi. Demonstrace během karantény

08.04.2020 16:25 | Zprávy
autor: mp

Na sociální síti Facebook existuje skupina nazvaná „Šije celé Česko“. Možná právě tady se inspirovali organizátoři akce „Troubí celé Česko“. Podívejte se sami.

Rámus! Toto se chystá proti Babišovi. Demonstrace během karantény
Foto: hns
Popisek: Koronavirus v České republice, ilustrační koláž

Na velikonoční pondělí bývá zvykem, že lidé chodí koledovat k sousedům a jemně vyšupají své přítelkyně, známé a sousedky pomlázkou, aby do nich přešla síla z jarních proutků a ony neuschly. Jenže kvůli koronaviru to letos bude jinak.

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) na dnešní tiskové konferenci oznámil, že lidé mají raději sedět doma. Kdyby k němu přišel nějaký koledník, prý by mu neotevřel, aby ochránil zdraví své, zdraví svých blízkých, ale i zdraví koledníkovo.

Tak si lidé vymysleli trochu netradiční velikonoční akci: Troubí celé Česko. Půjde o poděkování všem lidem, kteří bojují s koronavirem v první linii, ale současně to bude protest proti Andreji Babišovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Mgr. Jana Berkovcová byl položen dotaz

Šedá ekonomika

Vy opravdu věříte tomu, že EET zabrání šedé ekonomice? Jak jako? Představte si situaci, která se běžně děje. Řemeslník nebo třeba ve službách (např. u kadeřnice) dostanete na výběr. Buď levněji bez dokladu nebo s ním dráž. Jak myslíte, že se rozhodne většina lidí, kteří mají hluboko do kapsy? Jak ta...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Lížou drogy jak zmrzlinu.“ Babiš se rozjel jak nikdy

16:09 „Lížou drogy jak zmrzlinu.“ Babiš se rozjel jak nikdy

Radikální řez do financování veřejnoprávních médií, konec koncesionářských poplatků, regulace mobilů…