Ransdorf se mohl zajímat o peníze nacistů, naznačil šéf komunistů Filip

04.12.2015 22:31

Zatčení Miloslava Ransdorfa (KSČM) bylo hlavním tématem i pro páteční Události, komentáře České televize, která si do studia pozvala šéfa komunistů Vojtěcha Filipa i europoslance Pavla Svobodu (KDU-ČSL). Ten se podivoval nad spojením komunisty s více než devíti miliardami korun. Možné vysvětlení celé kauzy vyložil šéf komunistů Vojtěch Filip.

Ransdorf se mohl zajímat o peníze nacistů, naznačil šéf komunistů Filip
Foto: hns
Popisek: Miloslav Ransdorf v půlnočním rozhovoru
reklama

Nejprve se k zadržení Miloslava Ransdorfa vyjádřila redaktorka Respektu Jana Klímová. Ransdorf byl zadržen pro podezření z pokusu o podvod v bance. Podle novinářky je kolem kauzy mnohem více živo na Slovensku než u nás, byť i pro Česko je to ostuda. Zatím se prý neví vůbec nic o původu peněz, se kterými chtěla zadržená čtveřice mužů disponovat.

„Česká policie potvrdila, že je v kontaktu se švýcarskými kolegy a že s nimi spolupracuje ve věci pokusu o podvod, spojeného s českým občanem.“

Následně Vojtěch Filip prozradil, že se s Ransdorfem pokusil spojit, ale zatím se to nepodařilo, takže nemá žádné bližší informace. Komunistický europoslanec už byl propuštěn, takže Filip předpokládá, že se vrátí do České republiky. „My sledujeme jeho práci jako europoslance, ale ne jeho soukromé aktivity nebo osobní život,“ konstatoval Filip. Bude šéf komunistů po Ransdorfovi požadovat, aby z této kauzy vyvodil nějaké důsledky? „Myslím, že bude muset vysvětlit orgánům komunistické strany tuto kauzu a roli, jakou v ní mohl hrát,“ doplnil Filip.

Host prý neví nic o nějakém úkolu, který snad dostal Ransdorf od Evropského parlamentu ve Švýcarsku, ale je teoreticky možné, že to souviselo s penězi z mrtvých bankovních účtů z nacistické éry. „Nic o tom nevím, ale protože tyto spekulace byly, zamýšlím se i nad touto možností,“ naznačil předseda KSČM.

Svoboda doplnil, že Ransdorfova kauza bude připsána celé České republice. Nijak se však nechtěl vyjadřovat ke spekulacím Vojtěcha Filipa. „To spojení komunisty s 9,5 miliardy je velmi prapodivné spojení,“ poznamenal k tomu pouze europoslanec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

22:11 Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodiny

Novinářce Lucii Groene Odkolek ruply nervy nad facebookovým výlevem senátora Davida Smoljaka (STAN),…