Čtenáře, který se podepsal jako Jozífek, zajímalo, kdo řídí Radu České televize a Českou televizi samotnou. Zaujal jej především výrok člena Rady ČT Jankovce ohledně toho, jak veřejnoprávní televize informuje o konfliktu na Ukrajině. Jankovec mimo jiné uvedl, že "ČT má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení EK, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jen za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.“ Podle Jankovce se ČT nesmí dívat na ukrajinský konflikt tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska.
Za komunisty Kádára byla média v Maďarsku svobodnější, než je tomu teď
Ransdorf si v odpovědi posteskl nad kvalitou českého zpravodajství a vůbec médií obecně. "Patřil jsem mezi ty, kteří nechtěli německý model fungování médií, a prosazoval jsem britskou úpravu,“ uvedl s tím, že ve své snaze neuspěl ani v domovské KSČM.
Podle Ransdorfa se ale radní Jankovec vymlouvá na EU zbytečně, protože se jedná jen o doporučení Evropské komise. "EU si nevynutila ani změnu skandálního mediálního zákonodárství v Maďarsku, kde jsou poměry takové, že za Kádára byla svoboda médií daleko větší,“ konstatoval europoslanec s tím, že kritické myšlení jako pilíř evropských hodnot je právě to, čeho se českým mediálním mágům nedostává.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: vam