Ransdorf vysvětloval čtenářům: Rusko si jen chrání své předpolí. Autorem konfliktu jsou USA

10.02.2015 16:01 | Zprávy

Kdo vlastně řídí Českou televizi a její radu? Jak je velké národnostní napětí na Ukrajině? A je skutečně Rusko iniciátorem války na východní Ukrajině? Na všechny tyto dotazy odpověděl na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz europoslanec Miloslav Ransdorf.

Ransdorf vysvětloval čtenářům: Rusko si jen chrání své předpolí. Autorem konfliktu jsou USA
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf

Čtenáře, který se podepsal jako Jozífek, zajímalo, kdo řídí Radu České televize a Českou televizi samotnou. Zaujal jej především výrok člena Rady ČT Jankovce ohledně toho, jak veřejnoprávní televize informuje o konfliktu na Ukrajině. Jankovec mimo jiné uvedl, že "ČT má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení EK, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků nebo z daní jen za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení.“ Podle Jankovce se ČT nesmí dívat na ukrajinský konflikt tak, jako kdyby byla součástí současného Ruska.

Za komunisty Kádára byla média v Maďarsku svobodnější, než je tomu teď

Ransdorf si v odpovědi posteskl nad kvalitou českého zpravodajství a vůbec médií obecně. "Patřil jsem mezi ty, kteří nechtěli německý model fungování médií, a prosazoval jsem britskou úpravu,“ uvedl s tím, že ve své snaze neuspěl ani v domovské KSČM.

Podle Ransdorfa se ale radní Jankovec vymlouvá na EU zbytečně, protože se jedná jen o doporučení Evropské komise. "EU si nevynutila ani změnu skandálního mediálního zákonodárství v Maďarsku, kde jsou poměry takové, že za Kádára byla svoboda médií daleko větší,“ konstatoval europoslanec s tím, že kritické myšlení jako pilíř evropských hodnot je právě to, čeho se českým mediálním mágům nedostává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vam

Filip Turek byl položen dotaz

kandidatura

Europoslancem jste se stal teprve nedávno a už kandidujete jinam? Nemyslíte, že když vám lidi dali důvěru, že byste se měl nejdříve předvést a ne pendlovat sem - tam? O co vám vlastně jde?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

20:59 Učení fakt není vysedávání v poslanecké kantýně

Zaslouží si učitelé dva měsíce prázdnin? Právník Petr Kolman si myslí, že ano.