Rath? David Rath? Kdo to je? Toho neznám

02.06.2012 12:50

Blogger František Matějka kritizuje ČSSD za to, že se v ní nyní všichni předhánějí v tom, jak nejlépe se distancovat od zadrženého poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha. Přitom byl dlouhá léta jedním z nich a bude s nimi spoje stejně jako třeba Stanislav Gross.

Rath? David Rath? Kdo to je? Toho neznám
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath
reklama

„Rádi by ho vymazali a tak jistě není od věci připomenout, že si z něj ve volbách do sněmovny v roce 2006 udělali volebního lídra v Praze a stal se poslancem. Dostal tehdy od voličů i nejvíce přednostních hlasů. V krajských volbách v roce 2008 byl David Rath lídrem kandidátky ČSSD ve Středočeském kraji,“ připomíná Matějka.

V roce 2010 byl sice Rath na kandidátce druhý, Milana Urbana však přeskočil. „Jeho parťáci mu tleskali dlouhé roky ve sněmovních lavicích a voliči byli šťastní, že jim jezdí v kraji autobusy „zdarma“. Teď se snaží Davida Ratha zřeknout,“ konstatuje blogger.

Jenže dělat, že sociální demokraté nemají s Rathem nic společného, nelze. „Byl a nadále v očích rozumných lidí zůstává jedním z Grossů, Škromachů, kakaových Krausů, Křečků, Paroubků, Sobotků, Zaorálků, Hašků, Palasů, Špidlů, Falbrů, Roučků nebo Dienstbierů či Štěchů, i kdyby mu teď před volbami chtěli nasadit oprátku vlastníma rukama a vymazat ho z paměti,“ napsal Matějka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

16:50 „Odevzdejte nám sochu maršála Koněva!“ Ruský ministr poslal rázný dopis Metnarovi. Toto v něm píše dále...

"Žádám vás, abyste co nejdříve odevzdali památník Ruské federaci," napsal mimo jiné ruský ministr ob…