Rath sepsul Drábka a tentokrát to zřejmě přehnal

10.05.2012 13:02

Jak lze snadno naletět recesistickým nezbednostem, předvedl podle serveru iDnes.cz "oranžový" poslanec David Rath. Nechal se totiž nachytat na článek mystifikačního serveru Infobaden. Ten tvrdil, že úřady práce budou nově poskytovat i seznamovací služby v oblasti partnerských vztahů. Rath si ale okamžitě vykasal rukávy a jal se ministra Drábka plísnit za tento nesmyslný nápad.

Rath sepsul Drábka a tentokrát to zřejmě přehnal
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath řeční ve sněmovně

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) se na svém facebookovém profilu pustil do ostré kritiky ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka kvůli nápadu, aby úřady práce fungovaly i jako seznamky. Informaci ale vypustili recesisté.

"Díky novému projektu MPSV může obyčejná cesta na pracovní úřad skončit až u oltáře," napsal server Infobaden k článku, k němuž umístil i svatební foto.

"Úřady práce čeká největší změna od roku 1989. Vedle zprostředkování zaměstnání, výplaty státních podpor, výplaty státních příspěvků, výplaty sociálních dávek a vedení části agendy obcí s rozšířenou působností budou nově poskytovat i seznamovací služby v oblasti partnerských vztahů. Majitelé soukromých seznamek bijí na poplach," uvedl pak také Infobaden.

Proč bychom měli přispívat nešťastníkům, co se neumí seznámit?

Jenže to Ratha rozlítilo. „Poslední aktivity pana Drábka už hraničí s kriminální činností. Nevidím jediný důvod, proč by měli daňoví poplatníci přispívat nešťastníkům, kteří se neumí sami seznámit," napsal k tomu středočeský hejtman včera na Facebook.

Jsou to podle něj experimenty této zkorumpované vlády a přitom jsou v Česku všem na očích potřebnější, nemocní a umírající lidé, na které se kvůli takovýmto podobným experimentům „nedostane ani tolik, aby si mohli dovolit základní zdravotní péči".

Nutno ale uznat, že naletěli i jiní čtenáři. Rath totiž na svůj facebookový profil umístil i odkaz na článek. A jedna ze čtenářek sem připsala:

„To snad je sranda, ne? Na Úřadech práce nejsou schopni nezaměstnaným tu práci najít, a že by dokázali najít partnera? To by snad měli změnit název na Seznamovací úřad. A proč měl stát tuto činnost vykonávat, to je snad každého věc. To by je potom neměl platit stát. Nechápu. Pane doktore Rathe, neděláte si legraci? Doufám, že ne, vážím si Vás.“

Reakci Ratha na to, že naletěl, iDnes.cz ještě nemá. Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) pak údajně nechtěl záležitost příliš komentovat. „Čtenář si jistě udělá úsudek sám," píchnul si ironicky do Ratha.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: olb

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

20:35 Sociolog Hartl má obavy: Nová vláda některé věci totálně podcenila

Další českou vládu čeká spousta výzev, mimo jiné rozdělená česká společnost. Zakladatel Střediska em…