Rath ujišťuje: Když odejdou vojáci, o Brdy se postaráme

03.08.2011 8:52

Středočeský hejtman David Rath je schopen postarat se o vojenský prostor Brdy. V případě, že odtamtud odejdou vojáci, chtěl by, aby areál připadl kraji a stala se z něj chráněná krajinná oblast.

Rath ujišťuje: Když odejdou vojáci, o Brdy se postaráme
reklama

"Jsme připraveni se o ten prostor postarat, aby se z něj po odchodu armády nestal ráj developerů," řekl Rath v rozhovoru pro Českou televizi.

Byl by rád, kdyby vojenský prostor Brdy připadl jeho kraji. "Rádi bychom, aby přešel do majetku kraje a byla tam vyhlášena chráněná krajinná oblast nebo něco podobného, aby se to používalo pro turistiku a cyklistiku. Neradi bychom tam viděli jakékoli developerské projekty."

Se svým středočeským kolegou souhlasí i hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. Oba politici spolu ale ještě budou jednat.

Hejtmani budou jednat

Hejtmani se sejdou i se starosty obcí ležících v blízkosti vojenského újezdu. Dohodnout se chtějí na společné strategii pro jednání s ministerstvy, které se uskuteční za týden.

Ministerstvo obrany na jaře oznámilo, že plánuje málo využívaný prostor Brd opustit do roku 2015. Zůstat by tam měla pouze dělostřelecká posádka. 

Vojenský újezd Jince neboli Brdy je třetí největší v Česku. Podle původních plánů USA tu měl být umístěn protiraketový radar, z toho ale sešlo. Rozloha prostoru Brdy je 260 kilometrů čtverečních - z toho 90 procent tvoří lesní porosty a zbytek využívá armáda.

Čtěte:

Zrušme vojenský úřad Brdy, volá resort obrany

Zrušením Vojenského újezdu Brdy chtějí obce zbohatnout

Foto: Zbyněk Pecák

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …