Rathovi se budou vracet peníze. Má zaplatit méně, než mu zabavili

01.07.2019 8:03

Desítky milionů korun jsou stále ve hře v případu exposlance Davida Ratha. Jde totiž o to, že exhejtman může žádat část milionů, které mu a dalším spolupachatelům zabavila před lety při domovních prohlídkách policie. Tyto částky jsou totiž mnohem vyšší, než kolik jim byly určeny peněžité tresty. Píše to server Aktuálně.cz.

Rathovi se budou vracet peníze. Má zaplatit méně, než mu zabavili
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

Celou situaci však Rathovi komplikuje jejich další soudní případ, s čímž souvisí i hrozba dalších peněžitých trestů. Rath navíc tvrdí, že desetimilionový trest, který dostal k sedmiletému vězení, těžko zaplatí, neboť nemá ani milion korun.

Původní text ZDE

Při nejrůznějších raziích přitom policie Rathovi zabavila jako výnos z trestné činnosti takřka 22 milionů korun. Sedm milionů, s nimiž byl zadržen při odchodu od manželů Kottových a jež byly v krabici od vína, mu sice definitivně propadnou, ale zbylých 15 milionů je ve hře.

Jak píše server Aktuálně.cz, policisté i žalobci se totiž domnívají, že Rath získal na úplatcích mnohem víc. V jedné z žádostí byla tato suma podle protokolu vyčíslena dokonce  na 675 milionů korun.

Obdobný případ jako u Ratha je pak i u Kottových, i jim totiž bylo zabaveno více, než mají nyní podle rozsudku vracet. Peníze nyní čekají na svůj další osud, loňský rozsudek sice hovořil o jejich propadnutí, letošní rozhodnutí vrchního soudu jej však zrušilo. Soudce Pavel Zelenka však odmítá, že by měli Rath a Kottovi dostat peníze zpět.  Bude to ale na rozhodnutí soudu prvního stupně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

22:02 Nářez. Novotný laškoval s Hřibem, odmítl post primátora a chtěl 50 milionů od Prahy. A je toho víc. Kongres ODS, Pospíšil, Kubera

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) se tentokrát se svou talkshow Kobereček vydal do pražských Řep…