Rathův jídelníček je nic. Média zakrývají to důležité, stěžuje si Hvížďala

10.06.2012 21:58 | Zprávy
autor: pan

Ne detaily z převozu Davida Ratha do věznice nebo jeho jídelniček ve vazbě. Podle publicisty Karla Hvížďaly by média měla zasadit kauzu do kontextu ohledně financování politických stran. Připomíná to například na bývalém německém kancléři Helmutu Kohlovi.

Rathův jídelníček je nic. Média zakrývají to důležité, stěžuje si Hvížďala
Foto: Hans Štembera
Popisek: Spisovatel a publicista Karel Hvížďala

Podle Karla Hvížďaly lze prestižním a veřejnoprávním médiím v Česku vytknout, jak se věnují hlavně bulvárním tématům ohledně kauzy Davida Ratha. Naopak by měla aféru zasadit do širšího kontextu. „Je zřejmý již od doby Bettina Craxiho, prvního italského socialistické předsedy vlády, který byl zamotán do úplatkové aféry v roce 1992. Jeho kauza ukázala jako první veřejnosti, že financování politických stran je problém,“ připomíná publicista.

„Craxi tehdy, když se ukázalo, že do aféry s korupcí a úplatkářstvím je zamotáno celé vedení jeho socialistické strany, vyzval všechny politiky k solidaritě a obvinil je z pokrytectví. Mnoho lidí v akci známé jako ‚čisté ruce‘ skončilo ve vězení, někteří spáchali sebevraždu a on uprchl do Tuniska, kde také zemřel,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Můžete popravdě odpovědět?

Jak je to s tím přidělovaní dotací Agrofertu, vy tvrdíte, že vám dala EU zelenou, Piráti opak. Můžete zveřejnit vysvětlení od orgánů EU jak to je? Jestli nemáte co tajit, tak nevidím důvod tajit ani odpověď z EU.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi

4:44 Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi

DSA a EMFA. Dvě evropská nařízení, která mají regulovat sociální sítě a média, stále leží v Poslanec…