Rathův list z vězení: Zmatek kolem jeho pravosti

15.06.2012 8:02

David Rath i z cely komentuje politické dění. A nebo ne, a někdo se za něj vychytrale vydává? Každopádně ve čtvrtek po poledni se na jeho blogu objevil nový příspěvek. A Rathův obhájce se pře s jeho asistentkou, jak je to možné.

Rathův list z vězení: Zmatek kolem jeho pravosti
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně
reklama

„Nenecháme si to líbit. Je čas jít do ulic, možná i na barikády,“ burcuje na svém blogu podle deníku Blesk David Rath. Není však jasné, zda text skutečně napsal z vazby poslanec, nebo se někdo na jeho blogu přiživuje.

Text z Rathova blogu ZDE

Text na serveru Aktuálně.cz se zaměřuje na připravované církevní restituce, ale Rath v něm komentuje i svojí kauzu. „Sedím za mřížemi za to, že jsem měl mít 7 mil. v krabici vína,“ píše trpce. „Vláda teď před zraky všech chce, aby všichni občané ze svého dali povinně 56 miliard plus úroky (80 miliard) církvím. Respektive hlavně církvi katolické,“ vysvětluje v textu označeném jako „list z vězení.“ Nečaso - Kalouskova vláda podle něj ukradne všem lidem nějakých 140 miliard.

„Klient nic takového nepsal. Ten text považuji za nějaký vtip,“ sdělil deníku Rathův obhájce Adam Černý.

Rathova asistentka Nicole Mertinová vysvětluje, jak se Rathovi, který na cele pochopitelně nemá k dispozici internet, podařilo proniknout na web: „Předal mi to v písemně podobě, já to dle jeho pokynů uveřejnila,“ popisuje.

Soud rovněž včera potvrdil, že bývalý středočeský hejtman zůstane ve vazbě, a to ze všech tří zákonem uvedených důvodů. Kromě možného útěku a pokračování v trestné činnosti to bude i kvůli hrozbě ovlivňování svědků. A možná právě při posuzování tohoto důvodu stíhanému poslanci jeho blogování přitížilo.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …