Rathův obhájce v ČT: Úzká skupina lidí má důvod, aby zůstal ve vazbě

05.04.2013 19:50

Na poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha, který je už jedenáct měsíců držen ve vazbě, státní zástupce podal obžalobu. Soudní proces se tak přiblížil. Rathův obhájce Adam Černý v ČT podání obžaloby přivítal. Je totiž přesvědčen, že nevinu svého klienta dokáže.

Rathův obhájce v ČT: Úzká skupina lidí má důvod, aby zůstal ve vazbě
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath ve sněmovně žádá vydat k trestnímu stíhání

Advokát podání obžaloby vítá. V hlavním líčení totiž chce podat vlastní důkazy o nevině svého klienta. Podle něho nemá veřejnost o celé kauze dostatečné a správné informace. „Myslím, že veřejnost má v této kauze špatné mínění. Málokdo ví o té kauze to podstatné,“ říká obhájce.

Za Rathovou vazbou jsou personální zájmy

Za jednu z klíčových otázek považuje skutečnost, že někdo manipuloval s důkazy. Existují totiž dvě verze přepisu odposlechů. V jednom z nich chybějí pasáže o vínu. Upozorňuje také, že se nikde s výjimkou „pětitisícovky“ nemluvilo o penězích . Ani otisky Davida Ratha nikde nalezeny nebyly. „Ve spise není žádný důkaz o tom, že by dr. Rath vzal úplatek. Je tam pouze tvrzení státního zástupce, popřípadě policie, která tvrdí: vzal úplatek, ale důkaz tam není žádný,“ vysvětlil Černý v ČT.

Advokát je přesvědčen, že hlavním důvodem, proč David Rath nebyl propuštěn na kauci, jsou zájmy některých lidí, kteří si nepřejí, aby bývalý hejtman mohl vykonávat svůj poslanecký mandát. „Existuje úzká skupina lidí, která má zájem na tom, aby David Rath byl ve vazbě. A to z toho důvodu, aby nemohl aktivně vykonávat svůj mandát poslance. To je ten důvod.“    

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: lze

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Soudy jsou k h*vnu?“ Generál Pavel promluvil. A vrátilo se mu to

10:20 „Soudy jsou k h*vnu?“ Generál Pavel promluvil. A vrátilo se mu to

Někteří novináři a vědci byli rozčarováni z toho, že Nejvyšší správní soud shodil Ministerstvu zdrav…