Razie policie v Praze: Na popíjející ji volal i novinář. Možná lituje. Je zle

31.03.2021 8:00 | Zprávy

Vzhledem k tomu, jaké bylo včera počasí, vyrazily stovky lidí na Pražskou náplavku a do jiných zákoutí. Někteří jim to nepřáli a podle policie přišly desítky oznámení na porušování vládních nařízení. S fotkou z náplavky se pochlubil i moderátor ČRo Štefl, který na Twitteru svolával Hamáčka a policii, aby náplavku uzavřela. Vysloužil si označení „degent“ a zřejmě i další. Teď ho mrzí nenávistné komentáře.

Razie policie v Praze: Na popíjející ji volal i novinář. Možná lituje. Je zle
Foto: Repro Twitter
Popisek: Pražská náplavka 30.3.2021

Včera Pražané opět ochutnali léto, alespoň co se týče teplot. A tak řada z nich vyrazila na Pražskou náplavku či na jiná místa, s alkoholem, se svými blízkými a s úmyslem se bavit. Jak to dopadlo, pak prozradily titulky v médiích. Dle Novinky.cz byly u Rašínova nábřeží stovky lidí. A zasahovala policie. Nejdříve městská, která dorazila údajně okolo deváté hodiny večerní a upozorňovala bavící se na to, že porušují vládní nařízení pitím alkoholu, přítomností venku po 21. hodině a také absencí ochrany úst a nosu. Někteří se odebrali domů, jiní zůstali.

Zůstavší začala řešit speciální pořádková jednotka, která kontrolovala totožnost a také upozorňovala, aby lidé nosili ochranu dýchacích cest. „Prakticky celé odpoledne řešili pražští policisté desítky oznámení o porušování vládních nařízení, ať už to byla nějaká hromadná posezení či otevřené restaurace. Večer pak vyrazili na náplavku, kde se nacházely stovky lidí,“ řekla serveru mluvčí policie Eva Kropáčová.

Nebyla to ovšem jen náplavka, kam policisté jeli řešit občany porušující vládní nařízení. Dle Týdeníku Policie zasahovali policisté i v Žižkovských zahrádkách, kde se také údajně „shlukovali lidé“.

Jak policejní mluvčí uvedla, policie řešila „desítky oznámení“, tedy někteří občané neváhali své spoluobčany porušující nařízení nahlásit. Někteří i veřejně, například moderátor Radiožurnálu Jiří Štefl. „Ty houfy těch lidí v Praze na náplavce, bez roušek a s chlastem, jsou určitě ze stejné domácnosti, že? Doprdele, vy se nebojíte o vaše zdraví? Já jsem mladej člověk a covid se na mně docela vyřádil a i teď po karanténě mám kašel a čekám, až mi mozek vystřelí z hlavy. Fakt už...“ rozčiloval se.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: kas

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

18:12 Fialova vojenská dohoda s Ukrajinci: Černé na bílém. Materiál, výcvik, zbrojní výroba

Předseda vlády ČR Petr Fiala se ve čtvrtek 18. července 2024 zúčastnil v Blenheim Palace ve Velké Br…