Razie policie v Praze: Na popíjející ji volal i novinář. Možná lituje. Je zle

31.03.2021 8:00

Vzhledem k tomu, jaké bylo včera počasí, vyrazily stovky lidí na Pražskou náplavku a do jiných zákoutí. Někteří jim to nepřáli a podle policie přišly desítky oznámení na porušování vládních nařízení. S fotkou z náplavky se pochlubil i moderátor ČRo Štefl, který na Twitteru svolával Hamáčka a policii, aby náplavku uzavřela. Vysloužil si označení „degent“ a zřejmě i další. Teď ho mrzí nenávistné komentáře.

Razie policie v Praze: Na popíjející ji volal i novinář. Možná lituje. Je zle
Foto: Repro Twitter
Popisek: Pražská náplavka 30.3.2021

Včera Pražané opět ochutnali léto, alespoň co se týče teplot. A tak řada z nich vyrazila na Pražskou náplavku či na jiná místa, s alkoholem, se svými blízkými a s úmyslem se bavit. Jak to dopadlo, pak prozradily titulky v médiích. Dle Novinky.cz byly u Rašínova nábřeží stovky lidí. A zasahovala policie. Nejdříve městská, která dorazila údajně okolo deváté hodiny večerní a upozorňovala bavící se na to, že porušují vládní nařízení pitím alkoholu, přítomností venku po 21. hodině a také absencí ochrany úst a nosu. Někteří se odebrali domů, jiní zůstali.

Anketa

Přivolali byste policii na shlukující se a popíjející spoluobčany?

30%
70%
hlasovalo: 12883 lidí

Zůstavší začala řešit speciální pořádková jednotka, která kontrolovala totožnost a také upozorňovala, aby lidé nosili ochranu dýchacích cest. „Prakticky celé odpoledne řešili pražští policisté desítky oznámení o porušování vládních nařízení, ať už to byla nějaká hromadná posezení či otevřené restaurace. Večer pak vyrazili na náplavku, kde se nacházely stovky lidí,“ řekla serveru mluvčí policie Eva Kropáčová.

Nebyla to ovšem jen náplavka, kam policisté jeli řešit občany porušující vládní nařízení. Dle Týdeníku Policie zasahovali policisté i v Žižkovských zahrádkách, kde se také údajně „shlukovali lidé“.

Jak policejní mluvčí uvedla, policie řešila „desítky oznámení“, tedy někteří občané neváhali své spoluobčany porušující nařízení nahlásit. Někteří i veřejně, například moderátor Radiožurnálu Jiří Štefl. „Ty houfy těch lidí v Praze na náplavce, bez roušek a s chlastem, jsou určitě ze stejné domácnosti, že? Doprdele, vy se nebojíte o vaše zdraví? Já jsem mladej člověk a covid se na mně docela vyřádil a i teď po karanténě mám kašel a čekám, až mi mozek vystřelí z hlavy. Fakt už...“ rozčiloval se.

Anketa

Přivolali byste policii na shlukující se a popíjející spoluobčany?

30%
70%
hlasovalo: 12883 lidí

Pod jeho příspěvkem se nahromadilo poměrně dost reakcí. „Tisíce mladých lidí už nějakou dobu trpí režimem domácího vězení a když je venku opravdu krásně, rozhodnou se naplnit jednu ze ZÁKLADNÍCH POTŘEB člověka, tj. socializace. Proč ten lynč?“ ptal se jeden z komentátorů. „TISÍCE MLADÝCH LIDÍ TRPÍ?!!! Prosím?! A co zdravotníci v nemocnicích, oni skáčou radostí do stropu, že mají přeplněné nemocnice? Takže venkovní chlastání je přednější než zdraví lidí? Ok, doufám, že jste byl taky venku...“ odpovídal Štefl.

Na Šteflovu stranu se přidávali další. „Jirko, je to děs běs. Lidská blbost nezná mezí,“ mínil reportér zahraniční redakce ČRo David Koubek. A nechyběl ani autor knihy Pandemie, novinář Vojtěch Gibiš, který sarkasticky poznamenal: „V Praze přibylo včera 653 nakažených, nejméně ve všední den v tomto roce. Je hezké, že určití spoluobčané opět pracují na tom, aby tento neobvyklý stav nezůstal a všechno se vrátilo k normálu a záchranáři, lékaři a sestry se opět nenudili.“

Fotky z náplavky sdílel také Ondřej Golis, taktéž spolupracovník ČRo a redaktor Reportérů ČT.

S tím, jaké mu přišli reakce, se Štefl i pochlubil, jeden z komentujících ho označil za „degenta“. Dodejme, že tato reakce přišla na to, že se Štefl ptal ministra vnitra a Policie ČR (včetně označení), proč to neřeší. „Proč tu náplavku prostě a jednoduše nezavřela?“

„Policie dorazila na náplavku. Večer. Fakt mě mrzí, kolik nenávistných komentářů se dnes objevilo pod mým příspěvkem, který upozorňuje na davy lidí na náplavce. Běžte ven, nic proti nemám, ale dodržujte aspoň nošení roušek a nepijte alkohol na veřejnosti – viz koš na fotce,“ nabádal ještě moderátor s odkazem na vyklízení náplavky policisty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní Witowská! Nemáte pravdu! Hejtman Vondrák šel do otáček. A začalo to lítat

20:30 Paní Witowská! Nemáte pravdu! Hejtman Vondrák šel do otáček. A začalo to lítat

Počty pozitivně testovaných na covid stále rychle rostou a i lidí v nemocnicích přibývá. V příštích …