Realita voleb v USA: Žádný doklad, nulová kontrola, popisuje Vávra. A pak to takhle funguje...

6. 11. 2020 17:40

Herní vývojář a podnikatel Daniel Vávra na svém facebooku zapochyboval o systému amerických prezidentských voleb. V některých státech k volbě nepotřebujete vůbec žádné doklady. „Lidi si tam hodně věřej a skvěle jim to funguje, jak teď můžeme vidět,“ poznamenal sarkasticky.

Realita voleb v USA: Žádný doklad, nulová kontrola, popisuje Vávra. A pak to takhle funguje...
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra a eurokomisařka Věra Jourová v debatě o cenzuře
reklama

Anketa

Jste pro umožnění korespondenčního hlasování při volbách v České republice?

4%
96%
hlasovalo: 18524 lidí

„V USA v cca třetině států k tomu, abyste mohli volit, nepotřebujete... ŽÁDNÝ DOKLAD. Jakože nic. Prostě přijdete, slíbíte, že jste to vy, a volíte.“ Napsal Vávra s odkazem na stránku organizace National conference of state legislature. „V další třetině států nepotřebujete doklad s fotkou. I tam ovšem, pokud doklad nemáte, když odpřísáhnete, že jste to vy, tak můžete volit. Lidi si tam hodně věřej a skvěle jim to funguje, jak teď můžeme vidět.“ poznamenal sarkasticky.

„Já úplně nechápu jejich systém registrace. Je to tak, že aspoň ten, co přijde, a nemusí mít ID, musí uvést nějakou adresu, která souhlasí s jeho registrací k volbám, a na to jméno a adresu se nedá volit dvakrát? Nebo prostě jde objet několik okrsků, vymyslet si jméno a volit neomezeně? Kdo jste z USA, osvětlete mi to, prosím.“ zeptal se vývojář svých fanoušků. „Podle některých prokazatelných případů v minulosti se nejspíš vcelku běžně dělo, že někdo, kdo nebyl registrovaný a dokonce ani občan, úspěšně volil, a to i vícekrát.“ dodal.

Vývojář Daniel Vávra stojí mimo jiné za nejnovější peticí proti omezování svobody slova na sociálních sítích. Tu nedávno propagoval třeba i ve známé Show Jana Krause. Podle Vávry by měly státy zabraňovat svými zákony zneužívání cenzury nadnárodními giganty jako jsou Facebook, Twitter a další. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: AZy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

7:24 Poprava či zatčení Babiše. Schůze vlády: Pukaly nervy. Vážně a jako nikdy

Vláda zatím nerozhodla o další úpravě covidových restrikcí. Jejich podoba bude záviset i na tom, zda…