Rebel z ODS Fiala: Vyšší DPH prostě nechci. O dalším se dá jednat

25.10.2012 8:44

Poslanec Radim Fiala (ODS), který patří mezi rebelující zákonodárce ODS, prohlašuje, že šestice poslanců stojící proti premiérovi Petru Nečasovi zatím nenarazila na nic, co by je rozdělovalo. Stoprocentně se však shodnou jen na tom, že odmítají jakékoli zvýšení DPH. V této věci souzní s levicovou opozicí, ale úpravy, o které stojí, by rebelové raději prosazovali s vládou, než s levicí.

Rebel z ODS Fiala: Vyšší DPH prostě nechci. O dalším se dá jednat
Foto: ods.cz
Popisek: Poslanec Radim Fiala
reklama

Petr Tluchoř (ODS), který stojí v  čele šestice stranických rebelů, prohlašuje, že obroda ODS, na které trvá, se nesmí zúžit na debatu o výši DPH. Zatím se však zdá, že odpor k vyšší DPH je to jediné, co rebely drží v jednom šiku, o všem ostatním jsou ochotni jednat. Ochotu k jednání připouští v rozhovoru pro čtvrteční Lidové noviny i Tluchořův souputník, poslanec Radim Fiala.

Nechci změny protlačovat parlamentem s opozicí

„Pro mě je absolutně nepřekročitelné zvyšování DPH. O dalších věcech budeme jednat. Důležité je, jak dlouho by měly platit. I pan premiér přichází s tím, aby například solidární daň platila jen jeden rok," říká člen skupiny stojící proti premiérovi Petru Nečasovi (ODS).

V této souvislosti oceňuje alespoň snahu svého předsedy, který předkládá kompromisní návrhy. Podle Fialy je zásadní, aby se úpravy v daňovém balíčku dojednaly v rámci ODS a následně v koalici, aby nebylo třeba prohlasovávat některé úpravy s opozicí tvořenou ČSSD, KSČM a Věcmi veřejnými.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

11:45 Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit p…