Rebelové nejprve změnu DPH podporovali z loajality. Ta pak šla stranou

23.10.2012 23:01

Podle bývalého ministra zemědělství Ivana Fuksy rebelové z ODS nejprve podporovali daňový balíček kvůli loajalitě – ke straně, premiérovi, ale i koalici. Nyní šla loajalita stranou, protože se prý změnily ekonomické podmínky.

Rebelové nejprve změnu DPH podporovali z loajality. Ta pak šla stranou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa
reklama

„Pan premiér nám řekl, že je to koaličně dohodnuto,“ vysvětloval v Událostech, komentářích na ČT Ivan Fuksa, který je jedním z „rebelů“ v ODS. Proto prý původně podpořili daňový balíček, jelikož cítili loajalitu – k premiérovi Petru Nečasovi, k ODS i koalici.

„Bylo to ale v jiných ekonomických podmínkách,“ dodal k tomu, proč pak svůj názor změnili. Nyní musela jít loajalita stranou. „Jednoznačně nám to dali vědět voliči v těchto volbách,“ poukázal na nízký počet hlasů, které strana získala.

S Fuksovým tvrzením však zbytek ODS nesouhlasí, alespoň to tak prezentoval poslanec Pavel Suchánek. Ten prý během jednání s rebely nabyl dojmu, že to bylo politické rozhodnutí. „Toto jejich chování je politické,“ míní Suchánek. „Jedná se o vnitrostranický spor uvnitř ODS, bohužel,“ dodal. Nemyslí si však, že by mělo nutně jít o výměnu předsedy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…