Řebíček opět pochybně inkasoval

20.08.2010 12:11

Exministr Řebíček půjčil 40 milionů korun firmě, která za jeho působení v rezortu silně vzrostla.

Řebíček opět pochybně inkasoval
reklama
 

Na čtyřprocentní úrok poskytl bývalý ministr dopravy Topolánkovy vlády Aleš Řebíček půjčku firmě Inženýrské a dopravní stavby, která dnes vlastní firmu Viamont, jejímž majitelem byl před usednutím do křesla ministra právě Řebíček.

Viamont prodal majiteli IDS Zdeňku Kyselému Miroslav Plíhal, který od Řebíčka odkoupil většinový podíl železničního dopravce Viamont. Jak Řebíček, tak Kyselý se k záležitosti na dotaz MF DNES odmítali vyjádřit.

Růst zaznamenaly kromě Inženýrských a dopravních staveb během Řebíčkova ministerského působení i jiné firmy. IDS za toto obdbobí zvýšily svůj obrat o 335 procent. Od roku 2006 vydělala firma na státních zakázkách jeden a čtvrt miliardy korun. Tendry IDS vyhrála na základě podlimitních řízeních. Díky státním zakázkám tak má Kyselého firmy výkonovou rentabilitu 15 procent.

MF DNES uvádí srovnání s jinou stavební firmou, která má dvacetinásobný obrat. Firma SKANSKA má i přesto marži o polovinu nižší než IDS.

Řebíčkovy firmy rozprodány

Stavební část firmy Viamont DSP koupila jiná stavební firma - Strabag, která také během Řebíčkova působení ve funkci získala miliardové zakázky. Vlastníkem Viamontu se staly práve Inženýrské a dopravní stavby.

Prodej Viamontu je stále předmětem policejního šetření. Kriminalisté se teď zabývají také údajným úplatkem jistému podnikateli z Teplic, který na jeho základě neměl svědčit proti bratrovi bývalého ministra Adamovi. Aleš Řebíček celou záležitost popřel.


Související:

Řebíček přiznal jachtu. Vlček téměř čtyřmilionový dluh

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kls

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kulhánek si předvolal velvyslance a předložil požadavky: Všichni čeští diplomati zpět, jinak...

19:26 Kulhánek si předvolal velvyslance a předložil požadavky: Všichni čeští diplomati zpět, jinak...

Nový šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD) si dnes večer předvolal ruského velvyslance v České …