Recept z Německa: Milujte se a nemnožte se. Mít hodně dětí, to je jak za nacismu

23.01.2020 14:50

Verena Brunschweigerová patří mezi radikální německé feministky, která to s ochranou planety myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že jí nestačí, aby lidé přestali jezdit auty a létat letadly. Požaduje dokonce, aby ženy přestaly plodit děti, protože přivést na svět dítě je to nejhorší, co může žena této planetě udělat. Svůj postoj vysvětlila v rozhovoru pro server deníku Neue Osnabrücker Zeitung.

Recept z Německa: Milujte se a nemnožte se. Mít hodně dětí, to je jak za nacismu
Foto: pixabay.com
Popisek: Kráska - ilustrační foto
reklama

Verena Brunschweigerová věří, že feministky, které odmítnou plodit děti, jednoho dne zachrání naši planetu, protože přivedení dítěte na svět je podle ní to nejhorší, čeho se lze na životním prostředí dopustit. „Nejde o nic jiného, než o spasení světa, ke kterému by měl přispět každý. Koneckonců jsme na pokraji ekologického kolapsu,“ poznamenala čtyřicetiletá bezdětná žena.

Anketa

Měl by být člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka odvolán Poslaneckou sněmovnou?

98%
2%
hlasovalo: 20350 lidí

Spotřebováváme tolik zdrojů této planety, protože nás je moc. Nechceme-li se zřítit rovnou do propasti, musíme lidskou populaci zredukovat. Tak to alespoň vidí čtyřicetiletá feministka. „Nemít dítě zůstává nejdůležitějším příspěvkem, kterým může jednotlivec přispět k ochraně životního prostředí,“ poznamenala nekompromisně. Kdo ve své zemi podporuje porodnost, činí podle Brunschweigerové to nejhorší pro životní prostředí, co vůbec může.

Jinými slovy, kritizuje maďarskou politiku premiéra Viktora Orbána, který slibuje daňové úlevy rodinám se třemi a více dětmi, protože to prý povede jen k tomu, že si Maďaři koupí větší a méně ekologická auta. Nešetřila ani členy Alternativy pro Německo, kteří volají po vyšší porodnosti. Tady to Brunschweigerové připomíná „nešťastné časy minulosti“.

Sama přistupuje k ochraně klimatu zcela jinak. Nejí maso, nelétá, s manželem sdílí jen malé auto, a především odmítá porodit byť jediné dítě. Domnívá se, že každá žena by měla mít maximálně jedno. Ačkoli na ni kvůli tomuto názoru hledí řada lidí skrz prsty, ona si za svým rozhodnutím stojí a domnívá se, že někdo musí nahlas říci, co až dosud bylo v německé společnosti povětšinou tabu.

Často prý přemýšlí o tom, že by planetě Zemi vlastně bylo lépe, kdyby na ní nežili vůbec žádní lidé.

Když nakonec měla popsat, jak se dívá na svět, vykreslila samu sebe jako ženu s velkým enviromentálním citem, která je silně kritická vůči kapitalismu.

Fotogalerie: - Německá vizitka

Německo, jak jej možná neznáte
Německo, jak jej možná neznáte
Německo, jak jej možná neznáte
Německo, jak jej možná neznáte
Německo, jak jej možná neznáte
Německo, jak jej možná neznáte

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

14:14 „Co mám dělat? Budou volby. Průšvih.“ 100 tisíc Čechů promluvilo. A Pirát neví, co s tím

Blíží se krajské a senátní volby. Ale ještě před nimi by se měla ve sněmovně řešit petice zasazující…