Řecké banky zůstanou i zítra a ve středu zavřené

6. 7. 2015 19:17

Řecké banky zůstanou v úterý a ve středu zavřené a limit pro výběr peněz z bankomatů se nezmění. Oznámila to dnes šéfka řecké bankovní asociace Luka Katseliová.

Řecké banky zůstanou i zítra a ve středu zavřené
Foto: Redakce
Popisek: Řecká vlajka
reklama

Řecké banky jsou mimo provoz od minulého pondělí poté, co jim Evropská centrální banka (ECB) odmítla zvýšit objem nouzového financování. Oficiálně se měly banky znovu otevřít toto úterý.

Po zavření bank mohou obyvatelé země zmítanou finanční krizí vybírat peníze pouze z bankomatů. Denní limit pro jednu kartu byl stanoven na 60 eur (zhruba 1600 Kč). Podle ministra hospodářství Jorgose Statchakise by měl být tento limit zachován až do pátku, pokud ECB objem nouzového financování nezmění.

Vláda Alexise Tsiprase minulou neděli rozhodla, že všechny řecké banky zůstanou od 29. června do 6. července zavřeny. Později uvedla, že banky se znovu otevřou, jakmile se zemi podaří uzavřít dohodu s mezinárodními věřiteli.

„Rozhodli jsme se prodloužit bankovní prázdniny o dva dny – úterý a středu,“ řekla dnes Katseliová po setkání se zástupci ministerstva financí a bank. Podle jednoho ze zdrojů agentury Reuters ale zůstanou banky zavřené nejméně do konce tohoto týdne. „Bankovní prázdniny budou prodlouženy, a to do pátku nebo do příštího pondělí,“ uvedl zdroj.

VŠE O ŘECKÉM REFERENDU ZDE

Řekové v nedělním referendu odmítli podmínky věřitelů pro uvolnění další finanční pomoci. Atény nyní chtějí se zástupci eurozóny znovu jednat o přísunu peněz a odpisu dluhů, aby odvrátily hrozící bankrot, jejich evropští partneři se ale k úspěchu vyjednávání stavějí spíše skepticky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jzd, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…