Ředitel gymnázia, který psal o zahrabání obrazů Zemana do kompostu, o odměny nepřijde

22.11.2018 18:44

Ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman o odměny nepřijde. Odebrání odměn řešila krajská rada kvůli Bergmanovu vyjádření, že dal školníkovi pokyn zahrabat portréty prezidenta Miloše Zemana do kompostu. Novinářům to dnes řekl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Ředitel gymnázia, který psal o zahrabání obrazů Zemana do kompostu, o odměny nepřijde
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident Miloš Zeman na státní návštěvě Číny

Podle Bubeníčka je už celá záležitost vyřešena. „My jsme jako krajská rada uvedli, že ředitel poškodil svým vyjádřením na adresu pana prezidenta dobré jméno gymnázia a Ústeckého kraje. Dál už bych se touto záležitostí nezabýval,“ uvedl Bubeníček. Reakci ředitele se ČTK získat nepodařilo.

Bergman svůj výrok uvedl v návaznosti na prezidentovo vulgární vyjadřování se v rozhovoru pro Český rozhlas, kde Zeman zveřejnil jména některých lidí, kterým pak 28. října předal státní vyznamenání. Za vulgarismy ho kritizovali někteří politici. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) obdržela čtyři stížnosti na vulgární výroky prezidenta.

Ředitel gymnázia nechal sundat prezidentské obrazy ze stěn ve třídách už před čtyřmi lety poté, co Zeman veřejně použil sprostá slova. „Chtěl jsem tím vyjádřit, že jestliže dosud ty obrazy pana prezidenta byly ve skladu a já jsem uvažoval o tom, že je třeba jednou vrátím, tak teď po tom dalším excesu pana prezidenta jsem se rozhodl, že už je nikdy nevrátím,“ řekl ČTK Bergman.

Vyjádření na sociální síti bylo podle Bergmana trochu expresivní. „Ve skutečnosti samozřejmě jsem školníkovi žádný takový pokyn (zahrabat obrazy do kompostu) nedal. Obrazy jsou dál v tom skladu. Ale chtěl jsem tím vyjádřit to, že s návratem obrazů na čelní stěny učeben rozhodně nepočítám,“ uvedl Bergman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ticho! Jste hloupá! Skoro zalezli pod stůl! Na*raná Černochová o půlnoci explodovala. A bylo strašně zle

2:51 Ticho! Jste hloupá! Skoro zalezli pod stůl! Na*raná Černochová o půlnoci explodovala. A bylo strašně zle

Sněmovní jednání o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě ANO a ČSSD se protáhlo. Ještě před půlnoci ve …