Ředitelství dálníc odmítá podezření europoslanců. Klidně jim ukáže dokumentaci k D1

06.04.2014 18:35 | Zprávy

Ředitelství silnic a dálnic odmítá podezření poslanců Evropského parlamentu, zpochybňující ekonomickou výhodnost opravy dálnice D1. Zástupce ředitelství Jan Kroupa, pověřený řízením úseku výstavby, uvedl, že má potřebné analýzy a může je na vyžádání předložit.

Ředitelství dálníc odmítá podezření europoslanců. Klidně jim ukáže dokumentaci k D1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

Zpochybňování výhodnosti opravy by mohlo ohrozit proplacení dotace ve výši přes pět set milionů korun. Podle MF Dnes přišly ze strany Evropské unie požadavky na dodání analýzy, která by podezření vyvrátila. Ministerstvo potřebné údaje nemá, má je ale ŘSD. „Samozřejmě, že je máme. My jsme analyzovali spoustu těch jednotlivých možností. Nešlo to jinak technicky lépe. Ke všem těmto věcem jsou podklady,“ uvedl Jan Kroupa v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Kdo přesně tu podle vás normalizuje nenávist a násilí na menšinách přechází mávnutím ruky?

Myslíte, že to dělá někdo z budoucí vlády? Kdo? Já s vámi souhlasím v tom, že přehlíží nepatřičné chování některých, ale že by normalizovali nenávist a přehlíželi násilí na menšinách? To podle mě nikdo nedělá. Ostatně koho myslíte tou menšinou? Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jste opilí mocí. Lipavský srdnatě hájil Pavla proti stoosmičce

22:01 Jste opilí mocí. Lipavský srdnatě hájil Pavla proti stoosmičce

Končící ministr zahraničí Jan Lipavský označil novou sněmovní většinu za „opilou mocí“. Nová koalice…