Reflex o Okamurově budoucnosti: Jen další Věci veřejné

03.05.2013 13:29 | Zprávy
autor: joh

Senátor Tomio Okamura zakládá hnutí Úsvit přímé demokracie. Komentátor Petr Holec jej hodnotí v týdeníku Reflex – a takovýto názor Okamuru jistě nepotěší. Srovnává jej totiž s Věcmi veřejnými, které po svém zvolení příliš dobře nedopadly.

Reflex o Okamurově budoucnosti: Jen další Věci veřejné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Tomio Okamura

Podle Holce má Okamura hodně společného s Vítem Bártou. Oba jsou podnikatelé a oba se chtějí prosadit se sliby o boji proti korupci. A podle obou se s tímto nešvarem dá bojovat pouze jedním způsobem – zavedením přímé demokracie.

Švýcarsko bez Švýcarů?

Okamurovo hnutí se ale nechce řadit ani na levou ani na pravou část politického spektra. „Ano, v tom se mírně liší od Bárty; zarytý pravičák začínal nenápadně vpravo, až v prosinci 2010 na sjezdu VV nenápadně vyhlásil, že odteď je vlevo, protože to tak vyšlo z marketingových výzkumů. Jinak ovšem i Okamura zkouší do našeho politického systému zavést přímé volební prvky a referenda, jež mu jsou cizí,“ píše Holec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

sledujte náš YouTube kanál ParlamentníListy TV. Děkujeme.

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Jak podle vás zajistit vyváženost?

Myslím teď mezi ochranou životního prostředí a průmyslem-ekonomikou? Co přesně v tomto směru navrhujete? Vím, co kritizujete, ale jaký je podle vás ten balanc?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Historik Fidler: Každý nacista byl Němcem. Počet československých obětí? Mýtické číslo!

17:46 Historik Fidler: Každý nacista byl Němcem. Počet československých obětí? Mýtické číslo!

HISTORIE BEZ HYSTERIE „V oné době ne každý Němec byl nacistou, ale každý nacista byl Němcem. Při hod…