Registr vozidel je pomalý, ale vyhovíme všem, tvrdí ministr dopravy

16.07.2012 17:56

Podle ministra dopravy Pavla Dobeše není důležité, že nový centrální registr vozidel je pomalý. Je spokojen s tím, že všichni, kteří přijdou na registr, jsou odbaveni. Systém zatím stále vykazuje chyby.

Registr vozidel je pomalý, ale vyhovíme všem, tvrdí ministr dopravy
Foto: LIDEM
Popisek: Exministr dopravy Pavel Dobeš

„Pro mě je velmi důležitá informace, že lidé, kteří přišli s žádostí o vykonání agendy, tak odcházeli spokojeni. Agendy v tuto chvíli probíhají a můžeme říct, že systém v této věci je schopen jim vyhovět a dotáhnout to až do finálního konce,“ řekl Českému rozhlasu Dobeš.

Ministr navštívil úřad v Plzni. Právě tam byli od rána experti z ministerstva i ze strany dodavatele a radili úřdníkům, jak chyby napravit. Vůči dodavatelské firmě bude resort uplatňovat sankce, společnost také zaplatí a vyřídí všechny stížnosti klientů, kterým selhání systému způsobilo škody.

„My jako úřad samozřejmě budeme tuto žádost individuálně posuzovat a pokud škoda bude v přiměřené výši a bude oprávněná, tak ji proplatíme,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák. Přestože je Dobeš optimistický, problémy trvají. Podle úředníků je systém na mnoha místech až čtyřikrát pomalejší a chybí v něm až 60 procent údajů, které musejí ručně dopisovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

21:24 Nářez z Václaváku! Le Penová ani Wilders se s tím opravdu nepárali

V 17 hodin dnes na Václavském náměstí odstartovala demonstrace svolaná hnutím SPD Tomia Okamury, na …