Řekněte mu, že neukázal pindíka a napište tweet o chytré horákyni. Unikly materiály, kterými ČSSD školila své poslance před debatou o Babišových dluhopisech

20. 3. 2017 22:21

ČSSD uchopila kauzu korunových dluhopisů Andreje Babiše jako možnost, jak se vůči svému koaličnímu partnerovi vymezit. Z kritiky ministra financí chtěla vytěžit co nejvíce, pro své lidi dokonce připravila komunikační strategii na téma dluhopisů. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Řekněte mu, že neukázal pindíka a napište tweet o chytré horákyni. Unikly materiály, kterými ČSSD školila své poslance před debatou o Babišových dluhopisech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Návod, který má server Lidovky.cz k dispozici, rozeslala strana ještě předtím, než se bod dluhopisů dostal uplynulou středu na jednání Poslanecké sněmovny.

„Tu věc jsme normálně rozesílali z tiskového oddělení. Je to standardní informační servis, který poslancům, potažmo ostatním představitelům strany, dáváme,“ sdělil serveru Lidovky.cz mluvčí sociálních demokratů Mikuláš Klang. E-mail poslancům ČSSD s komunikační strategií poslal přímo on, součástí byly i návrhy statusů na sociální sítě Facebook a Twitter. V e-mailu výslovně stojí, že jde o přípravu na jednání sněmovny k dluhopisům.

Celý text je ZDE.

„Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče, v příloze Vám zasílám základní komunikační doporučení k dnešnímu bodu ‚Daňové podvody ministra financí‘. Berte, prosím, tento dokument jako podklad pro svá vystoupení nebo v případě, že se na Vás v této věci obrátí média. Zároveň připojuji i návrhy příspěvků na sociální sítě,“ píše se v e-mailu.

V komunikaci ke kauze ministra financí tak měli podle serveru poslanci sociálních demokratů zdůrazňovat údajnou dvojí morálku Babiše, jeho nechuť platit daně či nespolehlivost dvojice auditů zadaných ministrem k vyjasnění celé kauzy. „(Ne)audity pouze sečetly částky z daňových přiznání a předložených smluv a řekly, že tyto součty jsou správné. Nic víc. Nic, co by dokazovalo, že Andrej Babiš měl v letech 2013 a 2014 k dispozici dostatek financí na nákup dluhopisů, případně odkud tyto peníze měl,“ zní jeden z návrhů, jak v kauze argumentovat.

Nejostřejším tvrzením z rozeslané strategie je pak nařknutí z toho, že ministr financí připravil stát o více než sto milionů korun. Daně měl krátit podle ČSSD tím, že účelově prodal Agrofertu trojici svých firem. „Účelově tím získal celkem 748 milionů korun. Kdyby si tyto peníze měl vyplatit formou dividendy z Agrofertu, musel by je danit 15 procenty. Státu tak nezaplatil více než 112 milionů korun!“ píše se v e-mailu.

Poslanci ČSSD se v interním e-mailu mohli dokonce dočíst, jak mají Babišovu kauzu komentovat na sociálních sítích. Vybrat si mohli z celé řady návrhů tweetů či facebookových statusů. „@AndrejBabis ala chytrá horákyně. Svlékl se donaha, pindíka neukázal. Zadal audity, nejsou to audity. Dotažené jsou jen ty nezaplacené daně,“ zní jeden z návrhů tweetů.

„Parodie na audity odpověď na zásadní otázky nepřinesla. Ptáme se proto Andreje Babiše znovu: Vaše příjmy známe, ale jaké byly Vaše výdaje v letech 1996 až 2015? Kolik Vás stálo získat v roce 2000 většinový podíl v Agrofertu, který měl už tehdy několikamiliardovou hodnotu? Kde jste tyto peníze získal a skutečně Vám zůstaly dostatečné prostředky na nákup dluhopisů Agrofertu v letech 2013 a 2014?“ navrhovala ČSSD jako status na Facebooku.

Andrej Babiš vnímá postup ČSSD jako pokračování údajné kampaně, kterou proti němu ostatní politici vedou. Dává ji dohromady s komunikační agenturou Bison and Rose blízké právě sociálním demokratům. „Je to organizovaná kampaň ČSSD ve spolupráci s Kalouskem za podpory většiny poslanců sněmovny a spolupráce vybraných novinářů – aktivistů, kteří neustále vytahují lži z mého podnikání,“ řekl Babiš serveru Lidovky.cz.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

11:29 Vnucování migrantů do Česka: Připravme se na cokoliv, šokuje Babiš. A je zde důkaz, že je to vážné

Překonat rozdělení Evropské unie kvótami, to je hlavní cíl, který si stanovil premiér Andrej Babiš v…