Řekni a my je zabijeme. Turci předvedli v Berlíně divokou noc, když slavili Erdoganovo referendum

17.04.2017 7:27

Učitel a aktivista Daniel Rovný a zástupce spolku Evropské hodnoty se na svých facebookových profilech vyjádřili k výsledkům tureckého referenda, v němž zvítězili zastánci ústavních změn. Byly tak posíleny pravomoci prezidenta Erdogana.

Řekni a my je zabijeme. Turci předvedli v Berlíně divokou noc, když slavili Erdoganovo referendum
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Turecká vlajka, graffiti.

Rovný popsal situaci v Berlíně, v němž po vyhlášení výsledků vypukají pouliční nepokoje. „Nemohli jsme se dostat k hotelu, cesty uzavírá německá policie. Ulice jsou plné Turků s vlajkami, kteří skandují zhruba ‚řekneš a půjdeme za Tebou‘, ‚řekneš a my je zabijeme‘. Uprostřed ulice, kudy jsme projížděli, stáli Turci a bránili v průjezdu. Pokud jste chtěl projet, musel jste z okénka potvrdit, že jim fandíte,“ řekl s tím, že řidič jednoho auta odmítl, tak byl vytažen z auta a profackován.

„Já si nehrál na hrdinu s dítětem na zadních sedačkách a využil pouličního boje ‚Turci versus řidič versus policie‘ a objel je po chodníku. Multikulturní báchorky o integraci Turků do německé společnosti končí právě na dlažbě berlínských ulic. Policie ty, co z auta fotí nebo troubí na souhlas, zastavuje a vytahuje z aut, takže fotit Katka moc nemohla,“ dodal.

Anketa

Myslíte, že Donald J. Trump vojensky udeří proti Severní Koreji?

hlasovalo: 4468 lidí

Janda pak zkonstatoval, že si Turci dobrovolně zvolili diktaturu. „Byť těsně (51 %), takže řada z nich s režimem nesouhlasí. Je na čase ukončit rozhovory o vstupu do EU. 59 % Turků žijících v zahraničí zvolilo ‚ANO‘, což lze s nadsázkou chápat jako pomstu těm, co zůstali doma v Turecku. Diktátoři táhnou, známe to z historie,“ řekl.

Celý příspěvek Dana Rovného:

Všechny zdravím z Berlína ve kterém vypukají pouliční nepokoje. Nemohli jsme se dostat k hotelu, cesty uzavírá německá Policie. Ulice jsou plné Turků s vlajkami kteří skandují zhruba "řekneš a půjdeme za Tebou" řekneš a my je zabijeme". Uprostřed ulice kudy jsme projížděli stáli Turci a bránili v průjezdu. Pokud jste chtěl projet musel jste z okénka potvrdit, že jim fandíte. Opel Corsa a jeho řídič před námi odmítl a byl vytazen z auta a profackován. Já si nehrál na hrdinu s dítětem na zadních sedačkách a využil pouličního boje Turci versus řidič versus policie a objel je po chodníku. Multikulturní báchorky o integraci Turků do německé společnosti končí právě na dlažbě berlínských ulic.. Policie ty co z auta fotí nebo troubí na souhlas zastavuje a vytahuje z aut takže fotit Katka moc nemohla.

Celý příspěvek Jakuba Jandy:

Takže si Turci dobrovolně zvolili diktaturu. Byť těsně (51 %), takže řada z nich s režimem nesouhlasí. Je na čase ukončit rozhovory o vstupu do EU. 59 % Turků žijících v zahraničí zvolilo "ANO", což lze s nadsázkou chápat jako pomstu těm, co zůstali doma v Turecku. Diktátoři táhnou, známe to z historie.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

20:46 „Hurá, uhlí jede z Austrálie.“ A lídr ODS to schytal od kmeta

Super zpráva. Tak okomentoval lídr krajských voleb a nynější náměstek hejtmana Moravskoslezského kra…