Rekordman mezi uprchlíky v Německu. Ten toho ale má ,,na talíři"!

08.08.2017 7:15

Německý týdeník Focus přináší informace o „rekordmanovi“ mezi uprchlíky, který spáchal za poslední dva roky čtyřiadvacet přestupků proti zákonu. Úřady jsou v jeho případě naprosto bezradné a bezzubé.

Rekordman mezi uprchlíky v Německu. Ten toho ale má ,,na talíři"!
Foto: Radim Panenka
Popisek: Migranti v hlavním městě Srbska Bělehradě

Jedenadvacetiletý muž s přezdívkou „King Abode“ přidělává policii v německém Budyšíně skutečně hluboké vrásky na čele. Jeho případ však také ukazuje naprostou bezradnost německé spravedlnosti tváří tvář migrantům. Ačkoli byl za poslední dva roky podroben již čtyřiadvaceti vyšetřováním pro větší či menší porušení zákona, stále se může volně pohybovat po celém Německu a ani v nemenším mu nehrozí deportace.

Mladý migrant, s občanským jménem Mohamed Youssef T., totiž do Německa přijel ze své rodné Libyie. V této zemi není bezpečno, a tak jej podle mezinárodní dohody německé úřady nemohou deportovat, ani kdyby snad v zemi spáchal teroristický útok. Tak daleko sice zatím jeho kriminální apetit nedosáhl, ale i tak mu díky statutu uprchlíka prochází to, za co by byl rodilý Němec dávno umístěn do vazby.

Celý text v němčině je ZDE.

Svého posledního excesu se dopustil minulý pátek, kdy v uprchlickém táboře v Budyšíně vylezl na střechu jedné z budov a s nožem v ruce hrozil, že se ubodá či zabije skokem ze střechy. Speciálnímu vyjednávacímu týmu se jej nakonec podařilo přesvědčit a libyjský uprchlík nakonec sestoupil dolů. Když se přibližoval k policistům, jeden z nich jej přesto raději „uklidnil“ pomocí elektrického šoku. Zdánlivě vzdávající se uprchlík toho má totiž za sebou skutečně hodně.

Místní policie jej vzhledem ke zmiňovaným čtyřiadvaceti vyšetřováním považuje za nepolepšitelného kriminálníka, který neustále dělá problémy. Do křížku se zákonem se naposledy dostal jen čtrnáct dní před poslední eskapádou na střeše budovy uprchlického tábora. Podle vyšetřovatelů také hrál mladík z Libye jednu z klíčových rolí v konfliktu mezi uprchlíky a místními německými obyvateli.

Mohamed Youssef T. Tvrdí, že ve své rodné zemi přišel o otce a dva bratry v důsledku válečného konfliktu. Do Německa se dostal na palubě lodi společně s dalšími 176 lidmi. Otevřené náruče své nové domoviny si však očividně příliš neváží. Po červencových násilnostech v uprchlickém táboře se úřady rozhodly, že jej přemístí jinam. Ale libyjský násilník se pokaždé vrátil zpět. „Jak tomu můžeme zabránit? Žadatelé o azyl se mohou svobodně pohybovat. Nemůžeme jim ani nařídit domácí vězení,“ říká bezradný náměstek hejtmana Udo Witschas z CDU.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí

18:05 „Sežrali“ je na bojišti, teď i v obchodech. Výsměch Rusů nezná mezí

Rusko chystá výstavu v moskevském parku Patriot, kde vystaví ukořistěné ukrajinské tanky západní výr…