Švédští interní auditoři prý v roce 2011 zjistili, že česká pobočka podivně vyvedla ze svého hospodaření nejméně 100 milionů korun. Prý je poslala firmě, se kterou spolupracovala na zakázce na dostavbu silnice R7. "Tyto peníze měly následně jít na úplatky,“ měly Švédskému a Českému rozhlasu říci dva vysoce postavené zdroje ze Skansky.
V podstatě jde o to, že v tendru na dostavbu silnice R7 za 2,2 miliardy korun zvítězilo konsorcium tří firem – Skansky, Geosanu Group a EDS. Skanska byla vedoucím konsorcia a měla 71,5 procenta z celé zakázky. Geosan měl 18,5 procenta a EDS 10 procent.
Jenže o dva roky později, v červnu 2010, firmy podepisují novou konsorciální smlouvu. Podle ní je náhle podíl Skansky jen 55 procent a Geosanu Group vzrostl na 35 procent. "Vyjádřeno v penězích – Skanska se vzdala podílu v hodnotě 367 milionu korun,“ píše web veřejnoprávního rádia.
Ministr Ťok se vyjadřoval jen velmi obecně
Dnešní ředitel české pobočky firmy Skanska Roman Wieczorek tvrdí, že Skanska podlehla nátlaku svého partnera a pro lepší obchod mu přenechala 360 milionů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam