Respekt: Krávo a Židovko, budeš viset, píší prý fanoušci Okamury poslankyni Úsvitu

23. 2. 2015 13:30

Poslanci za hnutí Úsvit – Marek Černoch a Jana Hnyková pro týdeník Respekt otevřeně pohovořili o důvodech, které je společně s dalšími deseti členy poslaneckého klubu hnutí Úsvit vedly k rozhodnutí založit novou stranu, která hodlá navázat kontakty s francouzskou krajně pravicovou Národní frontou. Hnyková také pohovořila o tom, jak jí rozezlení fanoušci Tomia Okamury dělají ze života peklo.

Respekt: Krávo a Židovko, budeš viset, píší prý fanoušci Okamury poslankyni Úsvitu
Foto: Archiv JH
Popisek: Jana Hnyková

Marka Černocha prý k Tomiu Okamurovi přilákalo, že se nebojí a „pojmenovává věci pravým jménem – třeba že Romové mají pracovat“. Když Okamura navrhoval, že by i pracující Romy bylo dobré vystěhovat do Indie, to už se mu sice zdálo moc, ale nechal si prý vysvětlit, že to tak sami chtějí. „Tomio to opíral o informaci, že sami romští králové by chtěli mít vlastní stát, a tomu jsem věřil,“ uvedl Černoch Respektu.

Co už ale Černoch nezkousl, byla Okamurova výzva, aby lidé nekupovali kebab a chodili ke zdejším mešitám venčit prasata, což naštve muslimy a donutí je odejít z Česka pryč. „To už se mi posmíval i číšník v jídelně. Takže my tu pracujeme a Tomio mi to pak takhle zneváží. To byla poslední kapka v mé nespokojenosti,“ vysvětlil poslanec.

Byli jsme oklamáni 

Nespokojenost spolu s dalšími kolegy-poslanci prý cítil už dávno. Nic nenasvědčovalo tomu, že by reprezentanti Okamurova hnutí měli nějak pokračovat i po příštích volbách, Úsvit měl pořád jen devět členů, noví se nenabírali a preference klesaly. „Už dlouho jsme se ptali, co bude dál, když otevřeme stranu a začneme ji normálně budovat, ale Tomio to vždy nějak zamluvil, odkládal to. Došlo nám, že se to nestane nikdy,“ popisoval Černoch.

Tušení se nespokojeným poslancům potvrdilo minulý týden na další schůzi klubu. „Bylo nám řečeno hlavním pobočníkem Tomia Okamury, kolegou Jaroslavem Novákem Večerníčkem, že jsme vznikli jako hnutí na jedno použití a čemu se divíme. Ale my se jen tak použít nenecháme,“ zdůraznil Černoch. Stejně to vidí i poslankyně Jana Hnyková. „Je to naprostý podvod. Nikdy bych se do toho nedala, kdybych věděla, že z něj nemá být dlouhodobá strana. A voliči by nás asi taky nevolili,“ uvedla Respektu.

Mám strach

Kromě zklamání, že byla obelstěna, teď Hnyková ještě za svoji vzpouru čelí dle tvrzení Respektu výhrůžkám od rozezlených fanoušků Tomia Okamury, kteří jí prý píšou anonymy, že je, citujeme článek v časopisu, „kráva a Židovka“ a měla by viset. „Připadám si mladá na to, abych zemřela, to se mi ještě nechce a mám strach. Tlaku čelí i má rodina,“ dodala prý rozechvěně.

Na francouzské Národní frontě se jí líbí hlavně to, že je to strana vlastenecká. Že je to strana hlavně protievropská, to si prý zatím neměla čas zjistit, ví jen od svých kolegů, že vlastenectví podává Le Penová v umírněné formě, ne jako Okamura, a to ji potěšilo. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávky

16:03 Smažka! Foldyna sjel pirátskou europoslankyni a začalo peklo. Drogy a nadávky

„Smažka!“ napsal poslanec Jaroslav Foldyna o Pirátce Gregorové a připomenul její drogové video. Ozva…