Restart 2014 představil své kandidáty. Výprasku se nevyhnul „papaláš" Hudeček

03.09.2014 18:27

Politické hnutí Restart 2014 ve středu představilo své hlavní kandidáty a programové body pro podzimní komunální volby v hlavním městě. Kandidáti se vyslovili proti tomu, aby v Praze byla jízda MHD zcela zdarma, zazněla i kritika současného primátora Tomáše Hudečka.

Restart 2014 představil své kandidáty. Výprasku se nevyhnul „papaláš" Hudeček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na pražském magistrátu pokračuje reorganizace

Nové pražské politické hnutí Restart 2014 by rádo „restartovalo“ magistrát české metropole. Program i kandidáty, které představili na středeční tiskové konferenci, mají podle svých slov dobře připravené. Podle jedničky na kandidátce Světlany Kubíkové je problémem v politice neznalost a neodbornost. Naopak jejich kandidáti prý díky své dřívější dlouholeté praxi v různých oborech odborné požadavky splňují.

„Naše výhoda oproti velkým stranám, k nimž navíc dlouho mezi lidmi vládne nechuť, je to, že my nic nemusíme. Nepotřebujeme honit každé procento. My do toho jdeme s nadšením proto, že se nám prostě chce. Jsou mezi námi odborníci s nezanedbatelnou praxí ve svých oborech a chceme pomoci ku prospěchu obyvatel hlavního města i samotné Prahy, protože ta si zaslouží být evropskou perlou,“ uvedla na úvod Světlana Kubíková, která dříve působila mimo jiné jako náměstkyně ministra vnitra.

Podle Kubíkové je čas na vědomostní politiku a ne něco dělat stále na hraně zákona, často neodborně a za pomoci populistických proklamací. „Náš program je propracovaný, jednoduchý a pragmatický. Všechno je v něm uchopitelné a zřetelné. Máme připraven jednoznačný plán komunikace s veřejností a účty bychom občanům skládali už v průběhu vládnutí, ne až před volbami,“ sdělila Kubíková.

„Současnou hrozbou je znechucený občan, kterého vše přestane zajímat. Ještě není později, i když pomyslná ručička se ke dvanáctce už blíží,“ dodala jednička na kandidátce Restartu 2014.

Dvojka na kandidátce do zastupitelstva pražského magistrátu architekt David Damaška zmínil problémy s dopravou. Podle něho je nutné při řešení parkovacích míst myslet především na obyvatele Prahy, přestože návštěvníci jsou také důležití. Damaška navíc komentoval také téma cyklodopravy v Praze. Hlavní město podle jeho slov není ve svém centru pro cyklisty nijak stavěné a ve výsledku cyklisté buď zpomalují dopravu, nebo ohrožují chodce, hlavně turisty, kterými je centrum prakticky nepřetržitě zaplněno. Cyklostezky by se měly budovat hlavně dále od centra, kde je to pohodlnější i pro samotné cyklisty.

Kandidáti Restartu 2014 se také v podstatě vyslovili proti plánu, kterým se snaží voliče nalákat jiné strany či hnutí, totiž MHD v Praze zdarma. Podle Davida Damašky je dobré diskutovat nad změnami v městské hromadné dopravě, ale úplné zrušení poplatků za MHD by vedlo k tomu, že by si toho lidé nevážili.

Většinu témat, která byla během tiskové konference zmíněna, protínala kritika současného pražského primátora Tomáše Hudečka (TOP 09), kterého podle Restartu lidé považují za nezkušeného, málo kompetentního a s papalášskou arogancí. Prý jen mluví, ale ze zásadních věcí není hotové nic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

20:00 Ha ha Hamáček. Raději křesla než důstojnost. Internet se ČSSD směje, Kalousek se rozčiluje

Je rozhodnuto. ČSSD při hlasování o nedůvěře vládě opustí sál. Po dnešním jednání předsednictva to o…