Restaurace by mohly kontrolovat bezinfekčnost hostů, plánuje Vojtěch. Vyvinula by se na to aplikace Tečka

02.07.2021 14:53 | Zprávy

Restauracím možná výhledově přibude povinnost kontrolovat bezinfekčnost svých hostů. Uvažuje o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s tím, že by se k tomu používaly aplikace čTečka a Tečka. Kontrola bude v rámci těchto aplikací zatím na dobrovolné bázi.

Restaurace by mohly kontrolovat bezinfekčnost hostů, plánuje Vojtěch. Vyvinula by se na to aplikace Tečka
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Otevřené zahrádky restaurací v Liberci

Vojtěch v rámci představování mobilních aplikací čTečka a Tečka uvedl, že mnoho provozovatelů restaurací chce pro jistotu kontrolovat bezinfekčnost svých hostů. Právě prostřednictvím aplikací by měla být kontrola certifikátů očkování nebo testování jednoduchá. „Domluvili jsme se, že by se to i v restauracích začalo používat více. Zatím na dobrovolné bázi,“ uvedl Vojtěch podle informací serveru Idnes.cz.

Vojtěch ale nevyloučil možnost, že by restaurace musely hosty kontroloval povinně. „Není vyloučeno, že bychom to zavedli jako povinnost. V tuto chvíli to ještě zvažujeme,“ dodal Vojtěch. Aplikace Tečka bude sloužit pro nahrání potřebných certifikátů o očkování nebo testování, zatímco prostřednictvím aplikace čTečka se budou certifikáty hostů kontrolovat.

V současnosti platí nařízení, že lidé musí mít potřebné dokumenty sebou pro případ kontroly hygieny. Restauratéři své hosty kontrolovat nemusí a všechna zodpovědnost je na zákaznících.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

AKTUALIZUJEME Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebn…