Restituované hospodářství se církvi moc nedaří. Za milionovou sekeru prý může sucho a kůrovec

03.12.2019 22:39 | Zprávy
autor: nab

V loňském roce katolická církev hospodařila se ztrátou 25 milionů korun. Z propadu zisků viní hlavně sucho, nízkou cenu kůrovcového dřeva a malé úroky ve finančních fondech. Ztráty způsobené v lesním hospodářství v roce 2018 jsou podle církve celkem 761 milionů korun, informuje server Novinky.cz.

Restituované hospodářství se církvi moc nedaří. Za milionovou sekeru prý může sucho a kůrovec
Foto: Oldřich Szaban
Popisek: Uschlé stromy napadené kůrovcem na Šumavě poblíž Kvildy směrem k prameni Teplé Vltavy

„Je moc dřeva, a tím klesla jeho cena, denně ztrácíme milion korun, které jsme počítali, že budeme moci z lesů čerpat, a tuto představu nám kůrovec ničí,“ sdělil na tiskové konferenci, na níž církev představila loňské hospodaření, olomoucký biskup Josef Nuzík, podle kterého se vlivem kůrovce ztrojnásobila povinná těžba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Danění firem

Proč se prodej firmy nad 40 milionů nebude muset danit, ale nižší ano? Proč vůbec firmy od prodeje osvobozovat? Co takhle třeba zrušit nějaké nesmyslné daně co platí řada z nás? Proč jdete na ruku jen těm velkým?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silně obsazené Konzervativní forum odhalilo místo konání

14:47 Silně obsazené Konzervativní forum odhalilo místo konání

Třetí ročník Konzervativního fóra pořádaného Společností pro obranu svobody projevu (SOSP) se uskute…