Režim účtenkovky je vyňatý z režimu o hazardních hrách, prohlásil v rádiu náměstek z financí

02.10.2017 17:49

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl náměstek ministra financí Ondřej Závodský. A hovořilo se především o hazardu, ale také o účtenkovce.

Režim účtenkovky je vyňatý z režimu o hazardních hrách, prohlásil v rádiu náměstek z financí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

„Od prvního ledna došlo k revolučním změnám. Vstoupil v účinnost nový hazardní zákon. Otevřel možnosti sázení na internetu, otevřel obrovské množství pravomocí jednotlivým orgánům veřejné moci v boji proti ilegálnímu hazardu,“ zmínil náměstek. 

„Hazardu se stejně jako celé české ekonomice daří velmi dobře. Daňové výnosy v loňském roce byly skutečně nejvyšší. Ale nepřikláněl bych se k tvrzení, že hazard je na nejvyšší úrovni v historii, ale provozovatelé přiznali nejvyšší procento legálních příjmů. Dochází k velkému přesunu z ilegálního sektoru,“ podotkl náměstek.

Své pak Závodský řekl i k registru hráčů. „Registr hráčů začne fungovat poté, co bude vybudován,“ sdělil Závodský. „Nejpatrnějším pro veřejnost by měl být registr vyloučených hráčů. Celkem čtyři skupiny hráčů by měly být vyloučeny,“ vyjmenoval následně náměstek, jenž vzhledem k legislativě a byrokacii nedokázal odhadnout, kdy bude přesně registr spuštěn.

Závodský následně pochválil, že došlo k poklesu provozoven hracích automatů a přístrojů. Rozhovořil se i o on-line hraní. „Ministerstvu financí se podařilo ilegální hazard na internetu téměř zlikvidovat,“ pochválil rovněž Závodský. 

Řeč přišla i na účtenkovou loterii, jež má přimět zákazníky, aby si brali účtenky EET a následně soutěžili až o milion korun. „Nemyslím si, že by účtenková loterie přispívala k závislosti na hazardních hrách. Jestliže jsem si včera koupil zmrzlinu a 15. listopadu bude losování, tak ta rychlost prožitku ze hry je nulová. Režim účtenkovky je vyňatý z režimu o hazardních hrách,“ podotkl Závodský s tím, že provozování účtenkové loterie nespadá do jeho gesce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

13:05 Schwarzenberg: Hospodářství funguje, všichni zbohatli. Starý průmysl musel skončit

Jedním z hlavních témat interview s emeritním předsedou TOP 09 byla osoba Václava Havla. Dle Karla S…