Režisér Hřebejk, velký kritik vychování Zemana, si ulevil: Za orálek bude análek. Ale násadou od koštete...

25.11.2018 17:20

Český režisér Jan Hřebejk, jenž je ostrým odpůrcem prezidenta Zemana a nově je zastupitelem v Praze 5, se na sociální síti kriticky vyjádřil k sociální demokracii, jejíž poslanci před pátečním hlasováním o nedůvěře vládě opustili sál Poslanecké sněmovny.

Režisér Hřebejk, velký kritik vychování Zemana, si ulevil: Za orálek bude análek. Ale násadou od koštete...
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi

Páteční hlasování o nedůvěře nakonec Babišův kabinet přečkal, jelikož opozice nedala dohromady potřebných 101 hlasů. Poslanci vládní ČSSD, jejichž hlasování by bylo klíčové, nakonec před hlasováním opustili jednací sál. Pro vyslovení nedůvěry vládě tak nakonec bylo dvaadevadesát poslanců, proti bylo devadesát. Zbylých osmnáct se hlasování neúčastnilo.

K tomu, jak se sociální demokraté v této situaci zachovali, a jak mnozí tvrdí, tím vládu podpořili, zvolil režisér Hřebejk nevybíravý komentář. V ČSSD podle jeho slov „příkladně oslavili narozeniny svého hrobaře Klementa Gottwalda podržením svým (tentokrát už definitivním) hrobařům Babišovi se Zemanem. Za orálek bude análek. Ale násadou od koštete... Good Luck!“ vyjádřil se na svém twitteru.

V diskusi, která se pod jeho kometářem rozjela, pak ještě poznamenal, že autoritáři si ještě občas váží oponenta anebo se ho bojí. Srabů si podle něj však neváží nikdo. Je si jistý tím, že přijde trest pro ČSSD, a to od ANO i od Zemana, ale nikoli odměna za to, že pejsek panáčkuje.

I když se hlasování o nedůvěře vládě ČSSD nezúčastnila, avizovala, že pokud by se ve Sněmovně našlo 105 hlasů pro rozpuštění Sněmovny, byla by ochotna a připravena poskytnout zbylých patnáct potřebných hlasů, aby bylo toto rozpuštění umožněno. 

Na to v diskusi upozornil Václav Müller, podle kterého je právě to správná cesta. Babiš by prý přežil tak jako tak, neboť „ho drži trio Zeman, Okamura, Putin“. Zdůraznil, že je důležité podpořit ČSSD v návrhu na předčasné volby, respektive trvat na něm a stále jej připomínat. „Ale lacinými nadávkami nepodpoříme ani je, ani jejich návrh,“ upozornil Hřebejka s tím, že takové „výlevy“, které režisér předvádí, naopak Babišovi pomáhají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…