Režisér se rozohnil: Lidé se nechávají očkovat, nebojují za svobodu. Až o ni přijdou...

14.06.2021 20:04

Začátkem března letošního roku se před Ministerstvem zdravotnictví zastřelil člověk, ale média o tom podle režiséra Jana Tománka mlčela. Podobně jako mlčela, když se na počátku roku 1969 upálil student Jan Palach. „Propaganda, jeden jediný správný názor, autocenzura, ostrakizace jiného myšlení, zastrašování – ty metody jsou stále stejné a stále dokonale funkční,“ varoval režisér.

Režisér se rozohnil: Lidé se nechávají očkovat, nebojují za svobodu. Až o ni přijdou...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Návštěva předsedy vlády Andreje Babiše v Národním očkovacím centru, kde proběhla generální zkouška očkování proti nemoci covid-19

Režisér, výtvarník a spisovatel Jan Tománek v textu na blogu Aktuálně.cz uvedl, že svoboda není zadarmo a boj o ni vždy bolí. A pokud si někdo myslí, že dnes o svobodu přijít nemůžeme, plete se, stejně jako se lidé pletli při nástupu Adolfa Hitlera k moci nebo při nástupu komunistů v Československu.

„Palach byl v '69 označován za duševně pomateného, piety byly ničeny a média mlčela. Začátkem března letošního roku se před Ministerstvem zdravotnictví zastřelil člověk. Druhý den ale palcové titulky informovaly o nové zázračné vakcíně a tato zpráva zcela zapadla, nebo ji hlavní média dokonce vůbec nezveřejnila. Před ministerstvo lidé nosili svíčky a květiny, ale z místa před dveřmi byla tato pieta opět záměrně odstraňována. Média ale mlčí dál – stejně jako v '69. Propaganda, jeden jediný správný názor, autocenzura, ostrakizace jiného myšlení, zastrašování – ty metody jsou stále stejné a stále dokonale funkční,“ varoval režisér.

Poté kroutil hlavou nad tím, že české děti skoro rok nechodily do školy, ale na jejich podporu se zvedlo příliš málo hlasů. Demonstrace na podporu otevření škol se zúčastnily asi 3 desítky lidí, což je podle režiséra žalostné, protože v budoucnu především vzdělaní lidé ponesou dál myšlenku, že za svobodu je třeba bojovat.

Většina lidí si to ale podle režiséra neuvědomuje. Dovozuje to z toho, kolik lidí se v prvé řadě bojí o svou práci a nechávají se dobrovolně naočkovat.

„A pokud k tomu ještě dostanou 100% kompenzaci platu, za své často již neexistující pracovní místo – což ale ještě nevědí – jsou dokonale spokojeni. Nestěžují si, ale běda až o tu práci nakonec opravdu přijdou, případně zjistí, že si poničili zdraví nedostatečně vyzkoušenou vakcínou – pak si na svobodu rádi vzpomenou a dokonce se jí začnou dovolávat. Ovšem pak už bude opět pozdě,“ bil na poplach.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…