Řezníci jsou Bush, Obama, Clintonová. Putin prezidenty vojsky nesvrhává. Ke kauze „rozhovor s Assadem“ se vyjádřil Jiří Vyvadil

03.12.2015 22:31 | Zprávy
autor: mp

Zakladatel Přátel Ruska v České republice Jiří Vyvadil vychválil zpravodaje ČT Michala Kubala za interview se syrským prezidentem Bašárem Asadem. Na ostatních novinářích, především z Hospodářských novin, jako jsou např. Petr Honzejk či Teodor Marjanovič, nenechal nit suchou. Tito lidé prý jen poklonkují Západu a ještě si neuvědomili, že se svět oproti roku 1989 změnil. Západ má ale naději v podobě Donalda Trumpa či Marine Le Penové.

Řezníci jsou Bush, Obama, Clintonová. Putin prezidenty vojsky nesvrhává. Ke kauze „rozhovor s Assadem“ se vyjádřil Jiří Vyvadil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil

Česká televize odvysílala interview se syrským prezidentem Bašárem Asadem a část českých novinářů spustila pokřik. Za přílišnou servilnost vůči diktátorovi, který má na svědomí desítky tisíc mrtvých lidí. Vyvadil však v této souvislosti klade jednu otázku.

„Zatímco naši novináři na řeznících Bushovi, Obamovi, Clintonové, Blairovi, Cameronovi, Sarkozym či Hollandovi neviděli nic chybného a vůbec si nepoložili ani otázku, zda jejich činy odpovídají základní zásadě mezinárodního práva, tj. zákazu vměšování do činnosti jiných států, a jestli nejsou náhodou minimálně v morálním smyslu válečnými zločinci či pachateli zločinů proti lidstvu, dnes ten pro mě sympatický buran Donald Trump, který má čáku zvítězit v prezidentských volbách, jasně říká, že národy světa Američany nenávidí, protože Američané místo aby řešili své narůstající problémy v zemi, působí jako světový četník, nebo chcete-li, takový mezinárodní řezník,“ upozornil autor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…