Richard Sulík: EU má novinku. Přerozdělí nám 50 000 migrantů z Afriky

05.10.2017 10:36

Předseda slovenských liberálů Richard Sulík poskytl rozhovor serveru ParlamentnéListy.sk. „Rozhodnutí přijímat uprchlíky musí zůstat suverénním právem členských států,“ uvedl mimo jiné Sulík.

Richard Sulík: EU má novinku. Přerozdělí nám 50 000 migrantů z Afriky
Foto: Parameter.sk
Popisek: Šéf SaS Richard Sulík

Evropská unie musí být podle Sulíka schopná uzavřít hranice. V případě, že o azyl požádá příliš mnoho migrantů, je třeba zřídit uprchlický tábor mimo Evropskou unii. „Tyto dva kroky budou řešit prakticky celý problém s migranty,“ tvrdí europoslanec s tím, že by pomohlo také to, kdyby se nebombardovaly jejich domovy.

Sulík se v rozhovoru vyjádřil také ke zprávě Evropské komise, jež prý plánuje přivézt z Afriky a přerozdělit v členských státech EU 50 tisíc uprchlíků. 

„Samotné opatření považuji za hrubou chybu. Pokud Evropská unie nedokáže utěsnit či v případě potřeby až hermeticky uzavřít svoje hranice, nemá co přemýšlet nad tím, jak sem bude vozit uprchlíky. Hlavně považuji za velmi slabý argument, že chce nějak zmírnit jejich utrpení. Těch 50 tisíc je kapka na hořící kámen, to je nic. Čekají tam ale desítky milionů lidí na to, aby se dostaly do Evropy. Čili to je skutečně nic, ale v Evropě to problémy nadělá,“ sdělil Sulík.

Původní text ZDE

Podle něj by toto v žádném případě neměla řešit Evropská komise, ale jednotlivé národní státy. „Pokud si myslí, že potřebují přijímat uprchlíky, nechť je přijímají. To určitě musí zůstat suverénním rozhodnutím členských států,“ dodal.

50 tisíc migrantů má dorazit hlavně z oblasti severní Afriky a Afrického rohu. Sulík se pak pozastavil také nad tím, že o celé věci minimálně informovala média. „Na Slovensku o tom psaly jen Hlavné správy, které jsou tady vnímané jako nestandardní médium. Jinak jsem nezachytil nic. V Německu o tom psal například deník Die Welt, což je tedy velký renomovaný deník. I to hovoří za vše. Zda je to náhoda, či zda si toho nevšimli, je otázka na média,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…