Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne

17.11.2019 16:12

Herečka Bára Hrzánová na náměstí Václava Havla v Praze vzpomínala na listopad 1989. Zdůraznila, že před třiceti lety došlo na Národní třídě skutečně k masakru, nešlo jen o pár ran obuškem, jak se to dnes někteří lidé snaží zlehčovat. Nakonec prozradila, jak by dnes poupravila demokracii.

Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Barbora Hrzánová

Barbora Hrzánová v České televizi zavzpomínala na listopad 1989 a na zkrvavené studenty, které viděla na vlastní oči. „Byli zkrvavení. Kdo dneska říká, že to bylo jen pár ran obuškem, jako že chodí pešek okolo, tak to není pravda. Bylo to masakr,“ zdůraznila Hrzánová, která nevynechá příležitost, aby děkovala za to, že máme v České republice svobodu, a opakovaně upozorňuje, že je třeba svobodu pěstovat a bez ustání o ni pečovat.

Anketa

Je pro vás Václav Havel hrdina?

8%
92%
hlasovalo: 44669 lidí

Tehdy jí bylo 25 let, a když viděla do krve zbité studenty jen za to, že šli po Národní třídě, tak už to nevydržela. „To už se ve vás vzedme takový vztek z té bezmoci, že si řeknete, že s tím musíte něco začít dělat,“ zdůraznila Hrzánová. A v divadlech se začalo stávkovat.

Herečka umí pochopit, že lidé vzpomínají na minulý režim v pozitivním duchu. Všichni pamětníci byli o třicet let mladší a navíc negativní vzpomínky raději vytěsňují. Dnešnímu školství Hrzánová vyčítá, že mladí lidé mnohdy nevědí, co byli komunisté zač, co se dělo před listopadem 1989. „Nevzdělanej člověk je manipulovatelnej člověk,“ varovala Barbora Hrzánová.

„Teď já budu strašně nekorektní teda, jo. Když budete chtít jezdit autem, tak musíte udělat řidičský průkaz. A já bych opravdu, a je to hrozný, co řeknu teďka, jsem si toho vědoma, já bych opravdu udělala takovej řidičák pro voliče. Jestli vůbec ten člověk je schopnej o něčem rozhodovat, natož o tom, jak bude žít ta druhá půlka společnosti, která volí něco jinýho. Ale jestli vůbec je schopnej se rozhodnout,“ rozohnila se herečka.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Zdeněk Nekula byl položen dotaz

Co děláte proti zdražování potravin?

A prosím, buďte konkrétní. Zatím jen sledujete marže a cena potravin dál roste. Navíc, jak zjistím, kdo má jak vysokou marži? Vím, že odmítáte plošná opatření, ale podle mě nepřicházíte z žádnými? Proč třeba aspoň nepomůžete zemědělcům a farmářům, aby nemuseli zdražovat a uživili se? Děkuji za konkr...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

19:05 Odporný Zelenskyj s velkým nosem... Německý deník čelí kritice za karikaturu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zahájil svým proslovem formou videohovoru letošní setkání S…